13. 12. 2010

Danska in Romunija na EP do novih točk, Črnogorke so se precej namučile s Španijo

V prvem krogu drugega dela na EP so se v skupini I v Herningu veselile Danska, Romunija in Črna gora. Danke so premagale Rusijo (26:20), Romunke so bile boljše od Hrvaške (31:22), Črna gora pa od Španije (22:20).

Po treh zmagah na treh tekmah v predtekmovalni skupini A v Aalborgu so rokometašice Danske še četrtič zapored okusile slast zmage. Na prvi preizkušnji v drugem delu EP so Danke (Augustesen 7 zadetkov, Troelsen 5) proti Rusiji (Kuznecova 4, Kočetova, Kmirova in Vetkova po 3) z izjemo začetnih 0:1 vodile od prve do zadnje minute, čeprav so jih po vodstvu z 9:4 (24. minuta) nasprotnice v zadnji minuti prvega polčasa ujele pri 10:10. Toda v nadaljevanju so Skandinavke (vratarka Karin Mortensen je zbrala kar 17 obramb) vodstvo z 12:11 povišale na 16:11, v 46. minuti pa so vodile že z nedosegljivih 21:12.

Hrvaške rokometašice so se Romunkam bolj ali manj enakovredno upirale do predzadnje minute prvega polčasa, ko so zaostajale samo za zadetek (12:13). Nato je Romunija (Neagu in Manea po 7) naredila delni izid 4:0 in si prvič priigrala pet golov prednosti (17:12). V 47. minuti so se Hrvatice (Penezić 6, Franić 5, Grubišić 17 obramb) približale le na 20:22, a so Romunke dosegle štiri zadetke zapored in šest minut pred koncem je bil zmagovalec odločen (26:20). Kljub temu so romunske rokometašice v končnici poskrbele še za delnih 5:0 in si na koncu priigrale zelo visoko in pomembno zmago.

Črnogorsko-španski obračun je minil v zelo enakovredni igri, kajti že v prvem polčasu je bil kar devetkrat izenačen. V nadaljevanju je bilo zadnjič izenačeno pri 17:17 v 50. minuti, nato pa so Črnogorke (Popović 6, Jovanović 5) med 53. in 58. minuto naredile delni izid 5:0 in povedle z 22:17. Španke (Alberto 6, Martin 4) so v zadnjih dveh minutah dosegle tri zadetke zapored, a več kot to, da so vsaj delno omilile poraz, jim ni uspelo.