15. 12. 2010

V polfinalu EP tudi Švedska in Norveška: Švedinje poskrbele za neverjeten preobrat proti Madžarkam, Norvežanke nadigrale Nizozemke

Po tekmah tretjega (zadnjega) kroga glavnega dela na EP sta znani tudi polfinalistki iz skupine II v Lillehammerju. To sta Švedska, ki je poskrbela za neverjeten preobrat proti Madžarkam (24:19), in Norveška, ki je povsem nadigrala Nizozemsko (35:13). Para sobotnega polfinala sta Romunija - Švedska in Danska - Norveška.

Madžarke (Szucsanszki 8 zadetkov, Bulath 3) so že v trinajsti minuti vodile z 8:3, v nadaljevanju prvega polčasa pa so še nekajkrat imele štiri zadetke naskoka. V peti minuti drugega polčasa je prednost Madžarske znašala tri gole (15:12), a so Švedinje (Torstenson 8, Johansson 6) poskrbele za delni izid 4:0 in povedle s 16:15. Sledil je protiodgovor Madžark in ponoven prevzem vodstva (18:16 v 44. minuti). Nato je prišlo do popolnega razpada igre Madžark, ki so v zadnjih 16 minutah dosegle le en zadetek, Švedinje pa kar osem. Tako se je končalo z visoko zmago Skandinavk (24:19), ki so si kot prva reprezentanca iz skupine II zagotovile napredovanje v polfinale.

Norvežanke so že na začetku dvoboja z Nizozemkami odpihnile vse dvome o končnem zmagovalcu. Po slabih trinajstih minutah je bilo že 8:1 za Norveško (Löke 7, Alstad, Hammerseng in Frafjord po 4), v 21. minuti pa že 13:3. Tudi v drugem polčasu je prednost aktualnih evropskih in olimpijskih prvakinj samo še naraščala (najvišja je bila v 58. minuti, ko je znašala kar 23 zadetkov - 35:12), pri čemer so Nizozemke (Abbingh 4, Visser 3) v drugih tridesetih minutah dosegle le štiri gole.

Na tretji tekmi glavnega dela so Ukrajinke proti Franciji doživele še tretji poraz, skupno pa petega na šestih dvobojih na letošnjem EP (v skupinskem delu so v Larviku premagale samo Nemčijo). Proti svetovnim podprvakinjam s Kitajske 2009 so že v šesti minuti zaostajale z 0:4, kljub temu pa so v petnajsti uspele izenačiti (6:6). Na začetku drugega polčasa je imela Francija (Pineau 6, Dembele in Deroin po 5) tri zadetke prednosti (17:14), nato pa je dosegla še štiri zapored in zmagovalec je bil odločen. V zadnjih trinajstih minutah so Ukrajinke (Borščenko 7, Pidpalova 6) dosegle samo en gol, Francozinje pa šest in končalo se je z 31:19.

Datum Ura Reprezentanca 1 Reprezentanca 2 Izid
12. 12. 2010 16.15 Nizozemska Francija 21:23 (10:13)
12. 12. 2010 18.15 Ukrajina Madžarska 25:26 (12:14)
12. 12. 2010 20.15 Švedska Norveška 24:19 (13:06)
EP 2010 - SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICEVSE O EP 2010 - CELOTEN SPORED, SLOVENIJA NA EURU 2010, ZGODOVINA IN NASTOPI SLOVENIJE, PRIZORIŠČA, SODNIKIDanska in Romunija že pred zadnjim krogom v polfinalu EPStefanišin: Pokazati bi morale več; Puš: V napadu bo treba še veliko delatiNina Jeriček prva strelka Slovenije, Maja Zrnec z največjo minutažoSlovenke izgubile tudi proti Franciji in končale z nastopi na EPS Francijo za tretje mesto in napredovanje v drugi krog EPNorvežanke v drugem krogu EP premočne za SlovenijoEuro 2010 so Slovenke začele z visokim porazom proti MadžarskiNaše rokometašice zaradi težav med potovanjem ostale brez treninga - Predstavitev Slovenije na EPINTERVJU z Vesno Puš, kapetanko reprezentance Slovenije