27. 7. 2011

Moška mladinska reprezentanca Slovenije izgubila s Francijo, v četrtek s Švedsko za končno sedmo mesto na SP v Grčiji

Na svetovnem prvenstvu v Grčiji je moška mladinska reprezentanca Slovenije na prvi tekmi za uvrstitev od 5. do 8. mesta izgubila s Francijo z 29:30. Slovenci se bodo tako v četrtek, 28. julija 2011, za končno sedmo mesto na SP pomerili s Švedsko.

Slovenija - Francija 29:30 (16:16)

Solun - Dvorana PAOK, gledalcev: 200, sodnika: Opava in Valek (oba Češka).

Slovenija: Lesjak (7 obramb), Taletovič, Perovšek (1 obramba), Cingesar 1, Marguč 7 (3), Šoštarič, Gaber 3, Poklar 4, Smolnik, Zarabec 4, Poteko, Mačkovšek 4, Medved 4, Papež, Nosan 2; selektor: Ivezič.

Francija: Bonnefoi (8 obramb), Huyghe (5 obramb), Marroux 2, Mahe 9, Zens, Barrere, Massard 1, Gilbert, Denat, Grebille 8, Porte 3, Calandre 1, Afgour 2, Morency 1, Mayayo; selektor: Petitgirard.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (3), Francija 4 (3).

Izključitve: Slovenija 12 minut, Francija 6 minut.

Po torkovem četrtfinalnem porazu proti Egiptu (21:26) so slovenski mladinci izgubili tudi prvo tekmo v skupini za razvrstitev od petega do osmega mesta. Prmagala jih je Francija s 30:29 (16:16), tako da se bo moštvo selektorja Slavka Iveziča borilo s Švedsko za končno sedmo mesto na letošnjem svetovnem prvenstvu v Grčiji.

Slovenija in Francija sta se pomerili že v petem krogu predtekmovalne skupine A, takrat pa je na tekmi, ki je bila za slovenske mladince zgolj prestižnega pomena (že pred zadnjim krogom so si zagotovili prvo mesto v skupini), zmagala Francija z 31:27. Tudi na današnji tekmi v skupini za uvrstitev od 5. do 8. mesta je prvi polčas minil v enakovredni in izenačeni igri, saj si nobena reprezentanca ni uspela priigrati občutnejše prednosti.

Prvi polčas se je tako končal brez zmagovalca (16:16), na začetku drugega pa se je ponovil slab slovenski scenarij s tekme proti Egiptu. Po očitni krizi v igri slovenske izbrane vrste so si Francozi v 46. minuti priigrali že šest zadetkov prednosti (27:21).

Slovenci so nato krenili v lovljenje zaostanka in ga v zadnjih trenutkih tekme znižali zgolj na zadetek (29:30). Toda za morebiten preobrat ali vsaj izenačenje, ki bi prineslo podaljške, je Ivezičevi četi zmanjkalo časa.

Zadnjo tekmo na letošnjem svetovnem prvenstvu v Grčiji bo moška mladinska reprezentanca Slovenije odigrala v četrtek, 28. julija 2011. Ob 15. uri po slovenskem času se bo za končno sedmo mesto na SP pomerila s Švedsko, ki je na prvi tekmi v skupini za uvrstitev od 5. do 8. mesta izgubila proti Španiji s 26:28 (12:9), čeprav je še slabih osem minut pred koncem vodila z 22:19.