28. 7. 2011

V finalu mladinskega SP sta Nemčija in Danska, za bronasto kolajno Tunizija ın Egipt

Finalista svetovnega prvenstva za mladince v Grčiji sta Nemčija in Danska. V polfinalu so Nemci tesno premagali Egipt s 25:24 (14:11), Danci pa zlahka Tunizijo s 35:21 (20:13).

Sobotni finale v Solunu bo evropsko obarvan, saj se bosta pomerila aktualni svetovni prvak (Nemčija) ın aktualni evropski prvak (Danska). Nemci so v polfinalu proti Egiptu ves čas vodili s prednostjo od treh do štirih zadetkov, toda tri minute pred koncem so se Afričani približali samo na gol zaostanka (23:24).

Poleg tega so zapravili stoodstotno priložnost za izenačenje, na nasprotni strani pa so Nemci minuto in pol pred koncem zadeli za vodstvo s 25:23. Egipt je nato zmanjšal na 24:25 in imel kar dva igralca več na igrišču, toda zadnji strel je ubranil nemški vratar Desrusse ter preprečil izenačenje in podaljške.

Precej lažje delo je imela Danska, ki si je proti Tuniziji že na začetku tekme priigrala visoko prednost (3:0, 7:2, 13:7), polčas pa dobila s sedmimi zadetki naskoka (20:13). V nadaljevanju je razlika se naraščala (28:18, 30:19) in dvomov o polfinalistu je bilo konec.

Na tekmi za končno peto mesto na SP je Španija premagala Francijo z 29:28 (15:11).