30. 7. 2011

Nemci znova na mladinskem svetovnem vrhu, Tunizija na tekmi za bron premagala Egipt

V Solunu se je končalo svetovno prvenstvo za mladince. V finalu je Nemčija premagala Dansko s 27:18 in potrdila naslov izpred dveh let, na tekmi za bronasto kolajno pa je bila Tunizija uspešnejša od Egipta s 24:18.

Za zlato kolajno sta se pomerili Nemčija in Danska, ki sta igrali tudi v finalu SP 2009 v Egiptu. Takrat je zmagala Nemčija z 32:24 in tudi tokratni finale v Solunu se je končal z nemškim uspehom (27:18). Novi (stari) svetovni prvaki so imeli v prvem polčasu nekajkrat tri zadetke prednosti, vendar so jih Danci na začetku drugega dela ujeli (15:15).

Nemci (Sellin 7 zadetkov, Dissinger 6) so nato povedli s 17:15, Skandinavci (Saad 5, Wiesmach in Damgaard po 3) pa so se kmalu približali samo na zadetek zaostanka. Toda z delnim izidom 4:0 v šestih minutah so si nemški mladinci priigrali vodstvo z 21:17, ki so ga do konca tekme več kot podvojili in znova osvojili naslov svetovnih prvakov.

Tunizijci, ki so svetovno prvenstvo začeli s porazom proti Sloveniji, so si v afriškem dvoboju z Egiptom za tretje mesto priigrali prvo kolajno v zgodovini dosedanjih SP. Po izenačenem začetku si je Tunizija (Sanai 8, Boughanmi 6) v dvajseti minuti priborila prvo občutnejšo prednost (10:6), ki je do konca prvega polčasa narasla že na šest zadetkov (14:8).

V nadaljevanju so tunizijski rokometaši zlahka držali visoko razliko in osvojili bronasto kolajno, Egipt (Hisham Al Basiouny 6, Gamal Haggag 5) pa je že drugič zapored izgubil tekmo za tretje mesto: pred dvema letoma ga je na njegovem igrišču premagala Slovenija s 35:24.