15. 8. 2011

V končnici tekme proti Švedski slovenski kadeti zapravili uvrstitev med osem najboljših na svetu, v skupini od 9. do 12. mesta najprej z Brazilci

V zadnjem krogu v skupini A na SP v Argentini je moška kadetska reprezentanca Slovenije remizirala s Švedsko (30:30). V končnici tekme so Slovenci zapravili visoko prednost in s tem tudi uvrstitev v četrtfinale oziroma med osem najboljših reprezentanc na svetu, tako da jih zdaj čaka boj v skupini od 9. do 12. mesta (najprej tekma z Brazilijo).

Slovenija - Švedska 30:30 (16:15)

Mar del Plata - Športna dvorana Malvinas, gledalcev: 500, sodnika: El Sayed in Zidan (oba Egipt).

Slovenija: Žitnik (2 obrambi), Zaponšek (6 obramb), Žabič, Cehte 1, Gorela, Cingesar, Špende, Šoštarič 8 (4), Potočnik 7, Sendelbah 1, Verdinek 1, Bradeško 1, Borovnik 5, Slobodnik, Blagotinšek, Fidel 6 (1).

Švedska: Nordlander (8 obramb), Hellberg (1 obramba), Berg 3, Jonsson 3, Nygren, Thulin, Mansson, Gottfridsson 10, Freiman, Pettersson 5 (2), Blickhammar, Persson 1, Stenmalm 2, Wanne 1, Ostlund 5, Morsten.

Sedemmetrovke: Slovenija 6 (5), Švedska 3 (2).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Švedska 10 minut.

Moštvo selektorja Tomaža Juršiča bi si že z minimalno zmago proti Švedski priigralo napredovanje v četrtfinale med osem najboljših reprezentanc na svetu. Toda v dramatični končnici so slovenski kadeti zapravili štiri zadetke prednosti (29:25) in po neodločenem izidu (30:30) sta se uvrstitve v četrtfinale na SP veselili Švedska in Hrvaška.

V prvih tridesetih minutah je bil izid med Slovenijo kar 13-krat izenačen, samo po enkrat pa si je vsaka reprezentanca uspela priigrati po dva zadetka prednosti (4:2 za švedske kadete in 10:8 za slovenske). Drugi polčas se je začel s prvim občutnejšim naskokom Slovencev (18:5 v 33. minuti), a so Skandinavci v dobrih dveh minutah izenačili na 18:18.

Sredi drugega polčasa je imela Juršičeva četa prvič štiri gole prednosti (23:19), takšno razliko pa so slovenski kadeti držali do šest minut pred koncem tekme (29:25 v 54. minuti). Po treh zaporednih zadetkih so se Švedi na začetku 58. minute približali le na gol zaostanka (28:29), a je Potočnik v isti minuti poskrbel za povišanje vodstva Slovenije na 30:28.

V dramatični končnici je v 58. minuti za nasprotnike najprej zadel Gottfridson, z desetimi zadetki najboljši strelec tekme, sredi predzadnje minute pa za izenačenje še Ostlund. Nato do konca tekme nobena reprezentanca ni več dosegla zadetka, kar je pomenilo, da je Švedska po neodločenem izidu (30:30) osvojila prvo mesto v skupini A, Slovenija pa tretjega in se bo odslej borila v skupini za uvrstitev od 9. do 12. mesta na svetu. Prvo tekmo v tej skupini bo Slovenija odigrala v sredo, 17. avgusta 2011, ob 23. uri po našem času, njen nasprotnik pa bo Brazilija, ki je osvojila tretje mesto v skupini B.

Na prvi tekmi zadnjega kroga v skupini A sta se pomerili Hrvaška in Srbija ter se razšli brez zmagovalca (22:22). V prvem polčasu je bil izid kar 10-krat izenačen (od 1:1 do 10:10), v drugem pa je imela Hrvaška nekajkrat že tri zadetke prednosti. Nazadnje pri 20:17 v 50. minuti, slabih šest minut pred koncem pa je še vedno vodila z 22:20. Toda do konca nato ni več dosegla zadetka, Srbi pa so v predzadnji minuti izenačili, a jim je bila točka premalo za napredovanje v četrtfinale SP.

SPORED IN IZIDI TEKEM - SKUPINA A:

sreda, 10. avgust 2011: Slovenija - Srbija 27:27 (13:11), Švedska - Bahrajn 27:27 (15:13)

četrtek, 11. avgust 2011: Slovenija - Hrvaška 24:26 (10:12), Bahrajn - Srbija 21:29 (11:11)

petek, 12. avgust 2011: Švedska - Hrvaška 29:25 (17:12)

sobota, 13. avgust 2011: Slovenija - Bahrajn 33:24 (18:11), Srbija - Švedska 29:30 (14:17)

nedelja, 14. avgust 2011: Bahrajn - Hrvaška 22:32 (10:12)

ponedeljek, 15. avgust 2011: Hrvaška - Srbija 22:22 (11:10), Slovenija - Švedska 30:30 (16:15).

Končni vrstni red: 1. Švedska 6 točk, 2. Hrvaška 5, 3. Slovenija 4, 4. Srbija 4, 5. Bahrajn 1.

Po predtekmovalnem delu kadetskega SP v Argentini znanih vseh osem četrtfinalistovNa svetovnem prvenstvu v Argentini slovenski kadeti na tretji tekmi visoko premagali BahrajnSP za kadete v Argentini: Slovenija v drugem krogu izgubila proti HrvaškiSlovenski kadeti v prvem krogu SP v dramatični končnici remizirali s SrbijoMoška kadetska reprezentanca s tekmo proti Srbiji začenja nastop na SP v ArgentiniKadeti na pripravljalni tekmi v Argentini premagali gostitelje svetovnega prvenstvaNa bližnjem SP v Argentini bo nastopila tudi moška kadetska reprezentanca SlovenijeSlovenci v okviru priprav na SP premagali reprezentanco KuvajtaNa dveh pripravljalnih tekmah z Bahrajnom polovičen izkupiček slovenskih kadetovKandidati za moško kadetsko reprezentanco Slovenije se bodo v ponedeljek zbrali v VelenjuNa zadnji tekmi na turnirju v Švici slovenski kadeti premagali Francijo in osvojili tretje mestoNa turnirju v Švici je moška kadetska reprezentanca nesrečno izgubila z gostiteljiSlovenski kadeti so nastop na turnirju v Švici začeli s porazom proti NemčijiKadeti bodo nastopili na mednarodnem turnirju v Švici proti gostiteljem, Nemcem in Francozom