27. 10. 2012

Maribor Branik - Istrabenz Plini Izola 38:21 (16:10)

Maribor Branik je v osmem krogu v 1. NLB Leasing ligi visoko premagal goste iz Izole. Štajerci so pred domačimi gledalci zmagali kar s 17 zadetki razlike - bilo je 38:21 (16:10).

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 250, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).

Maribor Branik: Krajnc, Štefanič 1, Mirković 3, Tarabochia, Svalina 1, Oštir 2, Špelić 5, Špende 3, Razgor 7 (1), Pučnik 1, Čudič, Pešić, Zarabec 3, Šoštarič 4, Sok 2, Šimič 6.

Istrabenz Plini Izola: Jurič 1, Jelovčan 1, Dolenc, Gorela 3, Božič 6 (4), Špegel 1, Kojič 1, Bubnič, Koštric, Ponikvar, Redžić 1, Fidel 1, Smolnik 4, Ponikvar 1, Slobodnik 1, Kevič.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (1), Istrabenz Plini Izola 4 (4).

Izključitve: Maribor Branik 8 minut, Istrabenz Plini Izola 4 minute.

Mariborski rokometaši so se s šesto zmago prebili na četrto mesto prvenstvene lestvice in za Koprom ter Celjem zaostajajo le za točko, za vodilnim Gorenjem pa za dve. Domači so bili precej boljši tekmec od gostov z Obale, tako da njihova zmaga ni bila vprašljiva. Pri gostiteljih je bil najboljši strelec Simon Razgor s sedmimi, pri gostih pa Peter Božič s šestimi goli.

Favorizirani Mariborčani so odpor gostov iz Izole zlomili v zadnji tretjini prvega polčasa. Branikovci so vidnejšo prednost treh zadetkov (9:6) dosegli v 21. minuti z golom mariborskega kapetana Razgorja. Tudi v nadaljevanju so imeli domači terensko premoč, tako da so v 26. minuti z golom Maria Šoštariča ušli že na 14:8, to prednost pa so zadržali tudi do odhoda na odmor.

Varovanci Marka Šibile so se iz slačilnice vrnili še bolj odločni. Tako so že v uvodnih petih minutah drugega polčasa z delnim izidom 5:1 povedli z 21:11, kar je že odločilo zmagovalca. To je Izolčane vrglo "iz tira", ob odlični obrambi vijoličastih pa nikakor niso našli prostora do mariborske mreže.

Prav nasprotno so na drugi strani delovali mariborski rokometaši, ki so z golom Razgorja v 45. minuti vodili že z 28:14. Toda vijoličasti rokometaši se niso ustavili in tako do konca razliko še povečali tudi na +19 (38:19) ter se več kot zasluženo veselili nove zmage.

Maribor bo tekmo 9. kroga igral 7. novembra v Ormožu, Izolčani pa bodo isti dan gostili Koprčane.