10. 11. 2012

Sviš Pekarna Grosuplje - Sevnica 26:20 (12:10)

Rokometaši ekipe Sviš Pekarna Grosuplje so v desetem krogu 1. NLB Leasing lige dosegli tretjo zmago. Pred domačimi gledalci so bili uspešnejši od Sevnice s 26:20 (12:10).

SVIŠ PEKARNA GROSUPLJE - SEVNICA 26:20 (12:10)

Ivančna Gorica - Športna dvorana, gledalcev: 500, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Sviš Pekarna Grosuplje: Marjanović, Polak 1, Zidar, Potokar 1, Rotar 4 (3), Muhovec 2, Medved, S. Stopar 5 (2), Pekolj 2 (1), Kalabić 2, Marinčič 2, Sašek 2, Kristan 2, G. Stopar 2, Sendelbah, Murčehajić 1 (1).

Sevnica: Stegne, Gorenjak 1, Brečko 2, Plazar 2, Đurđević 2, Ošlovnik, Kozole 2, Božič, Zaponšek, Dražetič 5, Kuhar, Borovnik, Bezgovšek, Nered 1, Sirk 6 (2), Zorc.

Sedemmetrovke: Sviš Pekarna Grosuplje 9 (8), Sevnica 3 (2).

Izključitve: Sviš Pekarna Grosuplje 6 minut, Sevnica 10 minut.

Rdeči karton: Ošlovnik (Sevnica, 50. minuta).

Rokometaši iz Ivančne Gorice so bili v obračunu s Sevničani favoriti, kar so dokazali tudi na igrišču in na svoj račun vpisali tretji par točk. Izbranci domačega trenerja Gorazda Potočnika so bili v prvem polčasu vseskozi v prednosti, največ pa so vodili za štiri (8:4). V drugem polčasu niso popustili niti za ped, sredi drugega polčasa so si priigrali prednost sedmih golov (20:13) ter razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi, kjer se je med strelce vpisalo kar dvanajst rokometašev, sta bila najbolj učinkovita Simon Stopar s petimi in Rok Rotar s štirimi goli, pri gostih pa sta Aleš Sirk in Alen Dražetič dosegla šest oziroma pet zadetkov.

Zasedba iz Ivančne Gorice bo v naslednjem krogu gostovala v Novem mestu, sevniška pa se bo na domačem igrišču pomerila z mariborskim Branikom. Obe tekmi bosta v soboto, 17. novembra.