16. 11. 2012

Krka - SVIŠ Pekarna Grosuplje 38:32 (19:15)

Rokometaši Krke so si v enajstem krogu v 1. NLB Leasing ligi priigrali četrto zaporedno zmago. Novomeščani so na domačem igrišču premagali ekipo SVIŠ Pekarna Grosuplje z 38:32 (19:15).

KRKA - SVIŠ PEKARNA GROSUPLJE 38:32 (19:15)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 200, sodnika: Deržek in Brecelj (oba Ajdovščina).

Krka: Vrbinc, Jurečič 1, Flajs 2, Leban 3, Didovič, Okleščen 1, Erčulj, Fink 2, Štangelj, Irman, Grubar, Svetelšek 6, Jakše, Orlič 7, Papež 15, Klobčar 1.

SVIŠ Pekarna Grosuplje: Marjanović, Polak, Zidar 1, Potokar 1, Rotar 7, Muhovec 3, Medved, S. Stopar 8, Pekolj 3, Bučar, Kalabić 3, Marinčič 1, Sašek 3, Ožbolt 1, Sendelbah, Murčehajič 1.

Sedemmetrovke: Krka 4 (5), SVIŠ Pekarna Grosuplje 5 (6).

Izključitve: Krka 10 minut, SVIŠ Pekarna Grosuplje 2 minuti.

Prvi gol na tekmi je dosegel Jernej Papež, do nekoliko višje prednosti pa so Novomeščani prišli v 17. minuti, ko je bilo na semaforju 13:8. Gosti niso našli načina, kako zmanjšati zaostanek. V 20. minuti je bilo + 6 za domače, v 24. minuti so gostujoči rokometaši razpolovili zaostanek (16:13), a na odmor so krkaši vseeno odšli s prednostjo štirih zadetkov (19:15).

V drugem delu tekme so domačini brez težav držali prednost iz prvega polčasa. Po 23:19 v 37. minuti je Krka dosegla pet zaporednih golov, na semaforju pa je kazalo 28:19. Prednost osmih oziroma devetih golov so domači spretno držali, v zadnjih osmih minutah pa je gostom le uspelo ublažiti poraz. Kljub temu se je Krka veselila visoke zmage s šestimi zadetki prednosti in novih dveh točk.

V dresu Krke je blestel Papež s 15 goli, od tega jih je kar 11 dosegel v prvem polčasu. Na drugi strani je bil še najbolj razpoložen Simon Stopar, ki je nasprotnikovo mrežo zatresel osemkrat.

Krka bo naslednjo tekmo igrala v sredo, 21. novembra, ko bo gostila Maribor Branik, SVIŠ Pekarno Grosuplje pa čaka isti dan težko gostovanje pri velenjskem Gorenju.