23. 2. 2013

Krka - Ribnica Riko hiše 32:25 (18:11)

Krka se je na domačem igrišču v 21. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške pomerila z ekipo Ribnica Riko hiše. Novomeščani so se po uspehu proti Ribničanom z 32:25 (18:11) uvrstili v končnico za prvaka.

KRKA - RIBNICA RIKO HIŠE 32:25 (18:11)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 300, sodnika: Humek in Škvarč (oba Dobova).

Krka: Vrbinc, Štangelj, Jurečič, Flajs 2, Leban 5, Lavrič 1, Didovič, Okleščen 2, Erčulj 5, Fink 2, Maričič, Irman, Furdi, Orlič 2, Papež 7 (2) Cvikl 4, Klobčar 2.

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Markovič 1, Lisjak, Pahulje, Merhar, Jamnik, Omahen 2, Zobec, Rutar 2 (1), B. Nosan 6 (1), M. Nosan, Pucelj, Čemas 6, Batinič 8 (3), Košmrlj.

Sedemmetrovke: Krka 2 (2), Ribnica Riko hiše 8 (5).

Izključitve: Krka 10 minut, Ribnica Riko hiše 6 minut.

Novomeška zasedba je z osmo zmago osvojila šesto mesto v prvem delu državnega prvenstva in bo v končnici igrala v skupini od prvega do šestega mesta. V tej elitni druščini bodo tudi rokometaši iz Velenja, Celja, Kopra, Maribora in Trebnjega. Ribniška ekipa bi v primeru zmage v dolenjski prestolnici še imela teoretične možnosti za preboj v elitno skupino, po porazu pa jih je dokončno zapravila.

Izbranci domačega trenerja Slavka Iveziča so vse dvome o zmagi razrešili v prvi polovici tekme. Z dobro obrambo so povsem onemogočili tekmece iz dežele suhe robe in že po osmih minutah povedli s 5:1, nato pa postopoma lomili odpor Ribnice. V 25. minuti so si po delnem izidu 4:0 priigrali sedem golov prednosti (14:7).

Gosti so v drugem polčasu zaigrali veliko bolje in se v 49. minuti približali na tri gole (22:25), a je domača ekipa odgovorila z delnim izidom 3:0 in svojo prednost povišala na nedosegljivih šest golov (28:22).

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Jernej Papež s sedmimi goli, Patrik Leban in Matjaž Erčulj sta jih prispevala po pet. V ribniški je Peter Batinič dosegel osem, Matevž Čemas pa šest zadetkov.

Krka bo v zadnjem krogu gostovala v Ivančni Gorici, Ribnica pa bo gostila velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v soboto, 9. marca.