24. 2. 2013

Rokometaši Maribora Branika v tretjem krogu pokala EHF doma uspešnejši od Wisle Plock

V skupinskem delu evropskega pokala EHF rokometaši Maribora Branika nadaljujejo z odličnimi predstavami. Mariborčani so v tretjem krogu v skupini C pred domačimi gledalci v dvorani Tabor premagali poljsko Wislo Plock s 26:23 (13:13).

MARIBOR BRANIK - WISLA PLOCK 26:23 (13:13)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 1700, sodnika: Argyridis in Moutas (oba Ciper).

Maribor Branik: Čudič, Pešić, Štefanič 1, Mirković 2, Tarabocchia 1, Svalina, Oštir, Špelić 7, Špende, Razgor 3 (1), Pučnik, Zarabec 5, Šoštarič 2, Sok 2, Šimič 2, Mlakar 1.

Wisla Plock: Šego, Wichary, Eklemović 2, Spanne, Wisniewski 2, Kubisztal 1 (1), Kavaš, Ghionea 6 (2), Twardo 1, Toromanović 1, Syprzak 1, Packowski 2, Nenadić 7.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (1), Wisla Plock 6 (2).

Izključitve: Maribor Branik 2 minuti, Wisla Plock 10 minut.

Mariborčani so nekoliko presenetljivo, a zasluženo premagali poljske tekmece. Mariborski Branik je odlično začel skupinski del tekmovanja v pokalu EHF, po današnjem uspehu pa ostaja še neporažen na vrhu svoje skupine C.

Poljaki z bogato zgodovino nastopov v Evropi, s številnimi naslovi državnega prvaka in pokalnega zmagovalca, niso bili kos razpoloženim Mariborčanom. Pri slovenski ekipi se je izkazal predvsem vratar Ivan Pešić, ki je na koncu zbral 20 obramb in spravil v obup napadalce gostov.

Začetek je bil sicer po poljskih željah. Vodstvo z 2:0 in 4:1 so Poljaki zapravili, Miha Zarabec je v 11. minuti prvič povedel domače v vodstvo (5:4). Do konca prvega dela je bil izid tesen, gostje so po golih svojega najboljšega strelca Petra Nenadića povedli še z 9:7 in 10:8, toda Mariborčani so se spet vrnili, Marko Tarabochia pa je postavil izid 13:13 ob koncu polčasa.

Nadaljevanje pa je na noge spravilo domače navijače. Nikola Špelić, Simon Razgor in Milan Mirković so z zadetki do 40. minute priigrali vodstvo z 18:14. Ta razlika je pomenila tudi temelj za pomembno in presenetljivo evropsko zmago.

Poljaki (vratar Šego je zbral 17 obramb) so sicer še prišli na 16:18, a so domači na krilih Špelića (sedem golov), Zarabca (5) in obramb Pešića znali obdržati razliko. Tadej Sok je dosegel zadnji mariborski gol za 26:22, Poljaki pa so ob koncu tekme dosegli zadetek, ki so ga delegati in sodniki priznali šele naknadno, tako da je bil končni izid 26:23.

Izida 3. kroga v skupini C: Elverum - Holstebro 28:28 (16:15), Maribor Branik - Wisla Plock 26:23 (13:13).

Vrstni red po 3. krogu: Maribor Branik 5 točk, Holstebro 4, Wisla Plock 2, Elverum 1.