13. 3. 2013

Trimo - Gorenje Velenje 33:38 (17:20)

Igralci Gorenja, vodilnega moštva v 1. NLB Leasing ligi za moške po rednem delu tekmovanja, so tudi končnico za prvaka začeli z novim parom točk. Velenjčani so na gostovanju v Trebnjem nadigrali Trimo z 38:33 (20:17).

TRIMO TREBNJE - GORENJE VELENJE 33:38 (17:20)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev: 400, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Trimo Trebnje: Ferlin, Saje, Korelec 3, Femec, Lukanc, Paladin 10 (2), Ratajec 4, Čeh, Sušin, Florjančič 4, Rojc 1, Zoran, Skube 3, Grandovec 2, Aguirrezabalaga 6, Brana.

Gorenje Velenje: Gajić, Brglez, Taletovič, Melić 4 (2), Medved 5, Bezjak 6, Pucelj 1, Dolenec 12 (3), Marušič, Cehte 7, Miklavčič 1, Gaber 2, Golčar, Dobelšek, Poznič, Dujmović.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (2), Gorenje Velenje 5 (5).

Izključitve: Trimo Trebnje 10 minut, Gorenje Velenje 6 minut.

Velenjsko moštvo je upravičilo vlogo papirnatega favorita in slavilo v Trebnjem, današnji dvoboj pa izkoristilo za piljenje podrobnosti pred zahtevno tekmo osmine finala evropske lige prvakov z nemškim Flensburgom-Handewittom, ki se bo v nedeljo, 17. marca, v Rdeči dvorani pričela ob 19.30.

Izbranci gostujočega trenerja Branka Tamšeta so takoj prevzeli niti igre v svoje roke, najvišjo prednost pa so si v prvi polovici tekme priigrali v 23. minuti, ko so povedli s 15:10. V drugem polčasu so Trebanjci zaigrali na vso moč in v 36. minuti znižali na 21:22, nato pa so "ose" strnile svoje vrste in zagospodarile na trebanjskem parketu ter zasluženo zmagale.

V zmagoviti ekipi je blestel slovenski reprezentant Jure Dolenec z 12 goli, Klemen Cehte pa jih je dodal sedem. Pri poraženi zasedbi se je izkazal Uroš Paladin z desetimi zadetki, Garcia Aguirrezabalaga je prispeval šest golov.

Trebanjska ekipa bo v naslednjem krogu gostila koprski Cimos, velenjska pa mariborski Branik. Obe tekmi bosta v sredo, 20. marca.