10. 5. 2013

Krka - Maribor Branik 25:31 (11:17)

Na prvi tekmi osmega kroga v končnici za prvaka v 1. NLB Leasing ligi sta se pomerila Krka in Maribor Branik. V Novem mestu so bili boljši gostje iz Maribora, ki so zmagali z 31:25 (17:11).

KRKA - MARIBOR BRANIK 25:31 (11:17)

Novo mesto - Dvorana Marof, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Krka: Vrbinc, Štangelj, Grubar, Jurečič 4, Leban 3, Lavrič, Okleščen 2 (1), Erčulj 2, Fink 2, Maričič 1, Irman, Svetelšek 1, Jakše, Papež 1, Cvikl 2, Klobčar 7 (3).

Maribor Branik: Čudić, Pešić, Štefanič, Mirković 2, Tarabochia 7, Svalina, Oštir 2, Špende 4, Razgor 7 (1), Pučnik, Zarabec 5 (2), Kleč, Sok 3, Šimič, Mlakar 1.

Sedemmetrovke: Krka 8 (5), Maribor Branik 3 (3).

Izključitve: Krka 10 minut, Maribor Branik 4 minute.

Mariborčani so po remiju v srečanju rednega dela tokrat iz Novega mesta zasluženo odnesli obe točki. Varovanci Marka Šibile, ki so nastopili brez poškodovanih Maria Šoštariča in Nikole Špelića, so povedli že v prvi minuti ter v nadaljevanju domačinom dovolili le izenačenji na 1:1 in 2:2.

Igralci Branika so z dobro igro tako v obrambi kot v napadu prednost večali iz minute v minuto ter si tako že na polovici srečanja priigrali prednost šestih zadetkov (17:11). Z enakim pristopom so nadaljevali tudi po odmoru in trdožive domačine držali na varni razdalji vse do konca tekme.

Pri Mariborčani sta se najbolj odrezala kapetan Simon Razgor in Hrvat Marko Tarabochia, ki sta dosegla po sedem zadetkov. Pri poraženih Novomeščanih je bil najučinkovitejši Klobčar, ki je prav tako dosegel sedem golov.