11. 5. 2013

Krško - Istrabenz Plini Izola 29:31 (18:14)

Zadnjeuvrščeno Krško je v osmem krogu končnice za obstanek v 1. NLB Leasing ligi doživelo nov poraz. Pred domačimi gledalci so Krčani izgubili proti ekipi Istrabenz Plini Izola z 29:31 (18:14).

KRŠKO - ISTRABENZ PLINI IZOLA 29:31 (18:14)

Krško - Športna dvorana, gledalcev: 150, sodnika: Pangerc in Veber (oba Ljubljana).

Krško: Žitnik, Polutnik, Pfajfar 1, Omerzel 1, Cehte 8, Franko, Dular, Ban 4, Kodrič, Kučič 3, Jazbec, Ferkulj 4, Majerle 1, Čanžar 4 (2), Koprivc 3.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 3, Jelovčan 5, Božič 5 (2), Gorela 3, Kojić 1, Bubnič, Čosić 1, Redžić 2, Fidel 5, Smolnik 6, Ponikvar, Kević, Bjelanović.

Sedemmetrovke: Krško 3 (2), Istrabenz Plini Izola 2 (2).

Izključitve: Krško 6 minut, Istrabenz Plini Izola 6 minut.

Rdeči karton: Kučič (Krško, 58. minuta).

Primorska zasedba je dosegla peto zmago v drugem delu državnega prvenstva. Izbranci gostujočega trenerja Boruta Hrena so porazno odigrali prvi polčas, ki so ga izgubili s štirimi zadetki razlike (14:18).

V nadaljevanju so gostje vendarle zagospodarili na igrišču. Na začetku zadnje četrtine tekme so najprej izenačili na 25:25, v končnici pa s preudarno igro tudi slavili z 31:29.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Žiga Smolnik s šestimi, v poraženi pa Nejc Cehte z osmimi goli.

Zasedba iz Krškega bo v prihodnjem krogu v petek, 17. maja, gostila Sviš Ivančno Gorico, izolska pa dan pozneje Sevnico.