18. 5. 2013

Celje Pivovarna Laško - Cimos 26:26 (14:13)

Na zadnji tekmi pred domačimi gledalci v dvorani Zlatorog so igralci Celja Pivovarne Laško remizirali s Cimosom iz Kopra. Tekma devetega kroga v končnici za prvaka v 1. NLB Leasing ligi se je končala z izidom 26:26 (14:13).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - CIMOS KOPER 26:26 (14:13)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 600, sodnika: Pangerc in Veber (oba Ljubljana).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Kastelic, Potočnik, Blagotinšek, Mlakar 2, Marguč 3 (1), Žuran, Janc, Razgor 2, Toskić 2, Ranevski, Skube 1, Poteko 1, Zelenović 8, Lekai 2, Žvižej 5 (1).

Cimos Koper: Vran, Darovec, Dobelšek 3, Brumen 8 (4), Gašperšič, Krivokapić, N. Poklar 2, Hrastnik 2, Rapotec 1, Manojlović 3, Gavranović 4, Bundalo, Bošković 2, Bratkovič, Osmajić 1.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (2), Cimos Koper 5 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10 minut, Cimos Koper 12 minut.

Rdeča kartona: Bošković (Cimos Koper, 30. minuta), Osmajić (Cimos Koper, 48. minuta).

Celjska ekipa se je po domačem porazu v petem krogu končnice za prvaka proti velenjski (26:29 v Zlatorogu) sprijaznila z drugim mestom v državnem prvenstvu. V zadnjih tekmah je prikazala zelo povprečne predstave, takšna je bila tudi v obračunu s primorsko ekipo, ki se je končala z neodločenim izidom (26:26).

Obračun v mestu ob Savinji se je razpletel po okusu koprskega moštva, ki se bo v zadnjem krogu v domači Bonifiki pomeril z Mariborom. V primeru zmage z vsaj dvema goloma bo osvojil tretje mesto v 1. NLB Leasing ligi, saj je na prvi tekmi končnice skupine od 1. do 6. mesta v Mariboru klonil z 28:29.

Celjsko-koprski dvoboj v predzadnjem krogu končnice za prvaka je bil izenačen, obe ekipi pa sta v zadnji minuti imeli priložnost za zmago, a sta jo zapravili. Zadnjo zaključno žogo so imeli Celjani, Blaž Janc pa je zadel okvir koprskih vrat in ostalo je pri delitvi točk. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Nemanja Zelenović, v gostujoči Matjaž Brumen, oba sta dosegla po osem golov.

Pivovarji bodo v zadnjem krogu gostovali pri Gorenju v Velenju, Cimos pa bo gostil mariborski Branik. Obe tekmi bosta v petek, 24. maja.