18. 5. 2013

Ribnica Riko hiše - Jeruz. Ormož 37:26 (18:19)

Igralci ekipe Ribnica Riko hiše so z zmago v devetem krogu potrdili prvo mesto v končnici za obstanek v 1. NLB Leasing ligi za moške. Ribničani so pred domačimi gledalci premagali Jeruzalem Ormož, končni izid pa je bil 37:26 (18:19).

RIBNICA RIKO HIŠE - JERUZALEM ORMOŽ 37:26 (18:19)

Ribnica Riko hiše: Perovšek, Klarič, Košmrlj 2, Čemas 3, Rutar 5, Markovič 4, Pucelj 4, Jamnik 6, Batinić 3 (2), B. Nosan 6, M. Nosan 4, Grebenc, Omahen.

Jeruzalem Ormož: Belec, Žuran, Mesarić 2, Gregorc 6, Žmavc 4, Rajšp 3, Kljajič 2, Čudič 7 (3), Radujković 2, Kirič, Hrupič, Levanič, Hebar.

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 2 (2), Jeruzalem Ormož 5 (3).

Izključitve: Ribnica Riko hiše 12 minut, Jeruzalem Ormož 4 minute.

Ribniški rokometaši so v končnici za uvrstitev od 7. do 12. mesta dosegli šesto zmago in potrdili prvo mesto na lestvici, Ormožani pa so po četrtem porazu še vedno na četrtem mestu v končnici za obstanek.

Gostitelji so tekmo odlično začeli in povedli s 3:0, a so nasprotniki hitro izenačili (3:3). Sledilo je še nekaj izenačenj, v 13. minuti pa so imeli rokometaši Jeruzalema Ormoža prvič tri zadetke prednosti (11:8). V končnici prvega polčasa so pobudo spet prevzeli Ribničani (17:15), toda na odmor so z zadetkom prednosti odšli gostje (19:18).

Po izenačenju na 19:19 v prvi minuti drugega polčasa so domači rokometaši naredili delni izid 5:0 in povedli s 24:19. Razliko petih golov so imeli tudi v 47. minuti (29:24), nato pa še z delnim izidom 6:0 in vodstvom s 35:24 dokončno odpravili vse dvome o zmagovalcu.

Pri Ribničanih sta bila najučinkovitejša Grega Jamnik in Blaž Nosan, ki sta dosegla po šest golov. Pri gostih iz Ormoža sta bila na vrhu seznama strelcev Bojan Čudič (7 golov) in Jan Gregorc (6).

V desetem (zadnjem) krogu končnice za obstanek bo ekipa Ribnica Riko hiše gostovala pri Svišu v Ivančni Gorici, Jeruzalem Ormož pa se bo na domačem igrišču pomeril z ekipo Istrabenz Plini Izola.