28. 6. 2013

V polfinalu sredozemskih iger Slovenija boljša od Črne gore, za zlato kolajno v finalu s Srbijo

Ženska članska reprezentanca Slovenije se je uvrstila v finale sredozemskih iger v Turčiji. Slovenske rokometašice so na polfinalni tekmi premagale Črno goro s 24:22 (10:11), v finalu pa se bodo za zlato kolajno pomerile z reprezentanco Srbije.

SLOVENIJA - ČRNA GORA 24:22 (10:11)

Mersin - Športna dvorana, sodnika: Jurinović in Mrvica (oba Hrvaška).

Slovenija: Zec, Stefanišin, Marinček (8 obramb), Petrinja, Krhlikar 1, Gros 2 (1), Šon, Gregorc, Jeriček 5, Zrnec 2, Čerenjak 2, Pelikan, Mavsar 2, Lazović 4, Vidic 2, Irman 4.

Črna gora: M. Vukčević (10 obramb), Kostić, Perović, Miljanić 5 (4), Malović 2, I. Božović, Despotović 1, S. Vukčević, O. Vukčević, Božović, Klikovac, Tosković, Mehmedović 6, Knežević 8.

Sedemmetrovke: Slovenija 1 (1), Črna gora 4 (4).

Izključitve: Slovenija 2 minuti, Črna gora 4 minute.

Po treh zmagah in enem neodločenem izidu je ženska članska reprezentanca Slovenije tudi v polfinalu sredozemskih iger v Turčiji nadaljevala z nizom neporaženosti. Ekipa selektorice Marte Bon je bila boljša od izbrane vrste Črne gore s 24:22 (10:11) in se bo v velikem finalu borila za zlato kolajno.

V prvem polčasu polfinalne tekme je bilo kar deset izenačenj (ves čas od 1:1 do 10:10), kar pomeni, da si nobena reprezentanca ni uspela priigrati več kot gola prednosti. Petkrat so s takšno razliko vodile Slovenke, prav tako petkrat Črnogorke, po tridesetih minutah pa so imele minimalno prednost slovenske nasprotnice.

Po treh izenačenjih na začetku drugega polčasa (11:11, 12:12, 13:13) so si Slovenke po dveh zaporednih golih Nine Jeriček prvič priigrale plus dva - bilo je 15:13 v 40. minuti. Devet pred koncem je Katja Čerenjak zadela za prvo vodstvo s tremi goli (20:17), enaka razlika pa je bila tudi v 56. minuti, ko je bila Urška Vidic uspešna za 21:18.

V predzadnji minuti so se Črnogorke po zadetku Majde Mehmedović približale samo na 21:22. Toda v odločilnih trenutkih je bila zelo učinkovita Barbara Lazović: najprej je zadela za 23:21, po zadetku Milene Knežević (z osmimi goli prva strelka polfinalne tekme) za zmanjšanje slovenskega vodstva na 23:22 pa je Laszovićeva v zadnji minuti potrdila zmago s 24:22 in uvrstitev v finale sredozemskih iger v Turčiji.

Na drugi polfinalni tekmi je Srbija visoko premagala Hrvaško s 25:16 (13:7). Na tekmi za prvo mesto se bosta tako pomerili Slovenija in Srbija, za bronasto kolajno pa Črna gora in Hrvaška.