29. 6. 2013

Po zmagi proti Srbiji slovenski rokometaši osvojili peto mesto na sredozemskih igrah

Na sredozemskih igrah v Turčiji se je moška članska reprezentanca Slovenije na tekmi za končno peto mesto pomerila s Srbijo. Slovenski rokometaši pod vodstvom selektorja Borisa Deniča so zmagali z 29:26 (12:9).

SLOVENIJA - SRBIJA 29:26 (12:9)

Mersin - Športna dvorana, sodnika: Rashed in El Sayed (oba Egipt).

Slovenija: Lesjak, Ferlin (10 obramb), Bundalo 4, Nosan 2, Čemas, Šoštarič 2, Poteko, Bombač, Mačkovšek 3, Dolenec 4, Razgor 8 (3), Cingesar 1, St. Skube 3, Marguč 1, Papež 1.

Srbija: Radovanović (10 obramb), Milić, N. Ilić, Stanković 4, Josić 3, Abutović 1, Pušica, Marković 7, Todorović, Mitrović 1, Nenadić 2, Nikolić 5, Dragaš 1, Marsenić 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (3), Srbija 0.

Izključitve: Slovenija 6 minut, Srbija 0 minut.

Začetek tekme je pripadel Srbiji, ki je povedla z 2:0 in 3:1, po slovenskem izenačenju na 3:3 in 4:4 pa so nasprotniki po treh zaporednih zadetkih povedli s 7:4 v 14. minuti. Nato je sledil odgovor reprezentance Slovenije, ki je v petih minutah naredila delni izid 4:0 in si v 21. minuti priigrala prvo vodstvo na tekmi (8:7).

V isti minuti so Srbi sicer izenačili na 8:8, toda Slovenci so še enkrat dosegli štiri zadetke zapored. Dve minuti pred koncem prvega polčasa si je tako ekipa selektorja Borisa Deniča priigrala najvišjo prednost v prvih tridesetih minutah - plus štiri (12:8).

V uvodnih minutah drugega polčasa so se Srbi približali samo na gol zaostanka (12:13), kar jim je v nadaljevanju uspelo še šestkrat. Toda pri zadnjem minimalnem srbskem zaostanku (20:21 v 50. minuti) pa je dokončno padla odločitev o zmagovalcu.

Slovenci so v dobrih treh minutah dosegli kar pet zadetkov, poleg tega pa v tem času svojo mrežo ohranili nedotaknjeno. Šest minut pred koncem tekme je reprezentanca Slovenije imela že šest golov prednosti (26:20), Srbi so se nato nekajkrat približali na minus štiri, v zadnji minuti na tri, a zmaga naše reprezentance niti za trenutek ni bila ogrožena.