29. 6. 2013

V finalu SI v Turčiji slovenske rokometašice izgubile proti Srbiji in osvojile srebrno kolajno

Ženska članska reprezentanca Slovenije je letošnje sredozemske igre v Turčiji končala z osvojeno srebrno kolajno. V velikem finalu so slovenske rokometašice izgubile proti reprezentanci Srbije z 19:25 (12:13).

SLOVENIJA - SRBIJA 19:25 (12:13)

Mersin - Športna dvorana, sodnika: Bamutref in Al Suwaidi (oba Katar).

Slovenija: Zec, Stefanišin, Marinček 1 (11 obramb), Petrinja, Krhlikar, Gros 4 (1), Šon, Gregorc, Jeriček 3, Zrnec 2, Čerenjak, Pelikan, Mavsar 5 (4), Lazović 3, Vidic 1, Irman.

Srbija: Risović (9 obramb), Kačarević (3 obrambe), Krpež, Filipović, Trifunović 4 (3), Stepanović 3, Radojičić, M. Živković, J. Živković 4, Rajović 1, Georgijev 1, Stoiljković 7, Tanić, Cvijić 3, Radosavljević, Atanasković 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 8 (5), Srbija 3 (3).

Izključitve: Slovenija 4 minute, Srbija 8 minut.

V finalu sredozemskih iger v Turčiji sta se pomerili reprezentanci, ki pred to tekmo še nista izgubili. Srbija je na petih tekmah do finala dosegla pet zmag, Slovenija pa je na petih dvobojih štirikrat zmagala in enkrat remizirala.

Srbske rokometašice so že v četrti minuti vodile s 4:1 in v naslednji s 5:2, toda Slovenke so hitro ujele rezultatski priključek in po treh zaporednih zadetkih izenačile na 5:5. V naslednjih minutah je Srbija spet povedla s plus dva (7:5), a je ekipa selektorice Marte Bon znova izenačila (7:7).

Do konca prvega polčasa si nobena reprezentanca ni uspela priigrati več kot gola prednosti, po skupno osmih izenačenjih v prvih tridesetih minutah pa so Srbkinje odšle na odmor z minimalno prednostjo (13:12). V prvi minuti drugega polčasa je Nina Jeriček sicer izenačila na 13:13, nato pa so si nasprotnice priigrale rezultatsko prednost, ki je Slovenke niso uspele več izničiti.

Po delnem izidu 4:0 je srbska reprezentanca že v 36. minuti povedla s 17:13, šest minut pozneje pa je bilo že 19:14. Žarek upanja za Slovenke je posijal po zadetkih Tamare Mavsar in Barbare Lazović, ki sta zaostanek zmanjšali na 16:19, a so srbske igralke dvakrat zapored zadele v polno za ponovno vodstvo s petimi goli (21:16).

Osem minut pred koncem finalne tekme je Slovenija zmanjšala na 18:22, toda upanja na morebiten preobrat je bilo hitro konec. Srbija je še trikrat zapored zatresla slovensko mrežo in si v 57. minuti priigrala najvišjo razliko v velikem finalu - sedem govlov (25:18).

Na tekmi za tretje mesto sta se pomerili reprezentanci Hrvaške in Črne gore. Bronasto kolajno so si priigrale Hrvatice, ki so zmagale s 25:24 (12:11).