27. 10. 2013

Celje Pivovarna Laško - Krško 39:21 (20:9)

Na prvi nedeljski tekmi v devetem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Celje Pivovarna Laško in Krško. Po pričakovanju so bili boljši celjski rokometaši, ki so pred domačimi gledalci slavili kar z 18 zadetki razlike - končni izid je bil 39:21 (20:9).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - KRŠKO 39:21 (20:9)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 400, sodnika: Kočevar in Lesar.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 2, Marguč, Janc 9, Razgor 3, Ranevski 9 (5), Skube, Poteko, Praznik 1, Slišković 5, Potočnik 1, Čavor 6, Zelenović 2, Žabič 1, Lekai.

Krško: Dimc, Jazbec 1, Dular 1, Ban 3, Dragan, Cerjak, Sobotič 3, Kučič 3, Čanžar 4 (3), Koprivc 2, Zoran 2, Omerzel.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (5), Krško 5 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8 minut, Krško 6 minut.

Celjani so dosegli šesto zaporedno zmago v domačem prvenstvu, v Zlatorogu pa so se pred 400 gledalci dobesedno poigrali z gosti iz Krškega. Krčani tudi po devetem krogu ostajajo na zadnjem mestu na prvenstveni lestvici, imajo pa le dve točki.

Domači trener Vladan Matić je priložnost za dokazovanje ponudil igralcem, ki so bili na dosedanjih tekmah manj obremenjeni, nekateri od njih pa s pridom izkoristili svojo minutažo. Celjani so si že po nekaj minutah igre priigrali lepo vodstvo 6:1, polčas pa zaključili s plus enajst (20:9).

V drugem polčasu se slika na igrišču ni bistveno spremenila, gostitelji pa so največ vodili za 18 golov. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Blaž Janc in Nikola Ranevski, ki sta dosegla po devet zadetkov.

Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu v soboto, 9. novembra, gostovala v Ivančni Gorici, zasedba iz Krškega pa bo dan kasneje gostila trebanjski Trimo.