30. 11. 2013

Sviš Ivančna Gorica - Sevnica 26:28 (12:15)

Tudi po 13. krogu v 1. NLB Leasing za moške ostaja Sviš iz Ivančne Gorice na zadnjem mestu na prvenstveni lestvici. Sviš je tokrat gostil Sevnico in izgubil z dvema goloma razlike, končni izid je bil 26:28 (12:15).

SVIŠ IVANČNA GORICA - SEVNICA 26:28 (12:15)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ Stična, gledalcev: 200, sodnika: Teršek in Rižner (oba Hrastnik).

Sviš Ivančna Gorica: Marjanović, Polak, Zidar, Potokar 3 (3), Zavodnik, Muhovec, Medved, S. Stopar 5, Pekolj 2, Bučar, Kalabič 8, Slapničar, Marinčič, Sašek 3, G. Stopar 5 (2), Sendelbah.

Sevnica: Bratanović, Flajs 1, Dražetič 7 (4), Gorenjak 5, Brečko, Krnc, Djurdjević 4, Ošlovnik 3, Božič, Cigler, Grušovnik 3, Brilej 4, Bezgovšek, Fižuleto 1, Pernovšek, Gjerek.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 5 (5), Sevnica 6 (4).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 12 minut, Sevnica 6 minut.

Sevničani so s šesto zmago ostali v zgornjem delu prvenstvene lestvice. Na petem mestu imajo točko prednosti pred najbližjim zasledovalcem, Trimom iz Trebnjega. Tokrat so si dve točki prislužili predvsem z zbrano igro v končnici tekme. Domači so namreč še povedli s 25:24, nato pa so gosti zabili štiri gole, dobili pa le enega.

Gostje, sicer favoriti proti zadnjeuvrščeni ekipi prvenstva, ki je doživela že enajsti poraz, so tekmo odprli odločno in hitro povedli s 3:0. Prednost so nato povišali tudi na šest zadetkov razlike (11:5, 12:6, 14:8).

Da se gostitelji ne mislijo zlahka predati, so nakazali že v končnici prvega polčasa, ko so prednost prepolovili. Takšen zaostanek so imeli tudi še po polovici drugega polčasa, nato pa so se približali in tekmece ujeli pri izidu 23:23. Zatem so še dvakrat celo vodili, končnica pa je pripadla gostom.

Pri slednjih je bil s sedmimi goli najučinkovitejši Alen Dražetič, pri domačih pa jih je osem zabil Elvir Kalabič.

Sviš bo v 14. krogu v sredo gostoval v Izoli, Sevnica pa bo gostila Maribor Branik.