7. 12. 2013

Maribor Branik - Istrabenz Plini Izola 33:22 (17:11)

V 15. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške se je Maribor Branik veselil enajste zmage. Mariborski rokometaši so na domačem igrišču zlahka opravili z ekipo Istrabenz Plini Izola z rezultatom 33:22 (17:11).

MARIBOR BRANIK - ISTRABENZ PLINI IZOLA 33:22 (17:11)

Maribor - Športna dvorana Lukna, gledalcev: 220, sodnika: Kočevar (Ribnica) in Lesar (Ljubljana).

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič, Malinović, Žmavc, Jamnik 4 (2), Poklar, Razgor 2, Kodrin, Hrastnik 4, Fidel 5, Zarabec 6 (2), Kleč 9, Sok 3.

Istrabenz plini Izola: Gregorič, Grlj, Jurič 4, Jelovčan 3, Markežič 1, Skomina, Bubnič, Brečko 4, Markovič 1, Kočevar, Smolnik 9 (4), Rončevič, Matijaševič.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (4), Istrabenz plini Izola 7 (4).

Izključitve: Maribor Branik 6 minut, Istrabenz plini Izola 10 minut.

Mariborčani so z visoko zmago nad tekmecem z Obale obdržali stik z vrhom lestvice. Za vodilnim Gorenjem zaostajajo za tri, za drugim Celjem pa le za točko. Pred četrtouvrščeno Ribnico pa imajo že sedem točk naskoka.

Izolčani, ki so doživeli deveti poraz in so na devetem mestu, tokrat niso bili dorasel tekmec Štajercem. Že v prvem polčasu so gostitelji postavili trdne temelje za novi točki, saj so ga dobili s 17:11.

Mariborčani so srečanje proti Izolčanom, ki so v Maribor prispeli v dokaj okrnjeni postavi, pričeli odločno in v deveti minuti po zaslugi Gašperja Hrastnika vodili s 6:1. Priigrano prednost so varovanci Marka Šibile zadržali vse do odhoda na odmor.

V drugem delu srečanja so vijoličasti prestavili še v višjo prestavo. Ob odlični obrambi ter razpoloženih vseh treh čuvajih mreže so tudi v napadu neusmiljeno polnili mrežo Izole. V 43. minuti je prednost Mariborčanov znašala že deset zadetkov, zadel pa je kapetan Simon Razgor.

Z devetimi goli najboljši strelec srečanja Blaž Kleč je v 51. minuti zadel za 29:17, nato pa v 55. minuti še Dušan Fidel za najvišjo prednost na srečanju + 13 (31:18).

Mariborčani prihodnjo soboto gostujejo v Krškem, Izolčani pa gostijo Krko.