19. 3. 2014

GEN-I Zagorje - Veplas Velenje35:30 (17:13)

GEN-I Zagorje ima v marcu natrpan urnik tekem. V derbiju tretjega kroga končnice za prvaka 1. A DRL za ženske so varovanke trenerja Bojana Voglarja gostile Velenjčanke in slavile s 35:30 (17:13)

GEN - I Zagorje - Veplas Velenje              35:30 (17:13)

Zagorje ob Savi – Športna dvorana. 50 gledalcev. Sodnika: Nahtigal (Ljubljana), B. Pirc (Krško).

GEN - I Zagorje: Pikl (7 obramb), Mrmolja 3, Irman 5, Smajlovič, Vrbnjak 1, Rebolj 3, Ugrin 2, okleščen 4, Perić (11 obramb), Bratec 2, Ferfolja 4 (4), Prašnikar, Gregorc 3, Ljubas 4, Mitruševska 4. Trener: Bojan Voglar.

Veplas Velenje: Amon (10 obramb), Tomič, Hrnčič 5 (1), Nakič, Majerič, Naglič 4, Fatkič 11 (3), Tabakovič 1, Finkšt 2, Sivka4, Mičič 2, Ferenc 2. Trenerka: Snežana Rodič.

Sedemmetrovke: Zagorje 6 (5), Velenje 6 (4).

Izključitve : Zagorje 4, Velenje 6 minut.

Zagorjanke so brez večjih težav zmagale še tretjo tekmo v končnici za prvaka in si že zagotovile nastop v finalu DP proti Krim Mercatorju. To je bila tudi peta zmaga v 13 dneh za GEN – I Zagorje.

Vedno borbene in nepopustljive Velenjčanke so solidno odigrale prvi polčas. Povedle so 8:6 , kar pa ni vznemirilo domače ekipe. Hitro so strnile svoje vrste in povedle 12:8. Ta razlika je v drugem polčasu narasla tudi na sedem zadetkov. Pri domačih so svojo priložnost dobile vse igralke.

Že v petek, 20. marca, ob 18.30, čaka Zagorjanke še šest tekma v tem mesecu. Na gostovanju v Žalcu jih čaka težka preizkušnja, saj so Žalčanke v izvrstni formi