22. 3. 2014

Jeruz. Ormož - Istrabenz Plini Izola 45:20 (25:5)

Igralci Jeruzalema Ormoža so v končnici za obstanek v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegli drugo zaporedno zmago. V drugem krogu so pred domačimi gledalci premagali ekipo iz Izole kar s 25 zadetki razlike - bilo je 45:20 (25:5).

JERUZALEM ORMOŽ - ISTRABENZ PLINI IZOLA 45:20 (25:5)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 100, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Jeruzalem Ormož: Žuran, T. Cvetko, Belec, Poznič 6, Kolmančič 6 (1), Putarek, Bogadi 7, Radujković, Čudič 1 (1), Gregorc 4, Mavrič, Šišmanovič 4, Mesarić 5, Rajšp 4, Peček 6, Kirič 2 (2).

Istrabenz Plini Izola: Jelovčan, Sichich 1, Vidali 2, Kevič 2, Brečko 5, Kočevar 2, Marinkovič 3, Skomina 1, Gomezelj 4.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 5 (4), Istrabenz Plini Izola 2 (0).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 4 minute, Istrabenz Plini Izola 0 minut.

Ormožani so dosegli drugo zmago v končnici, po zmagoslavju v Krškem so tokrat visoko (s 25 goli razlike) ugnali še goste iz Izole. Primorci so namreč v Ormož prišli z igralci kadetske in mladinske ekipe, v igri mačke z mišjo pa dvomov o zmagovalcu ni bilo.

Že prvi polčas tekme v dvorani na Hardeku se je končal z dvajsetimi zadetki razlike v korist gostiteljev, pri čemer je ekipa iz Izole v 30 minutah dosegla le pet golov (bilo je 25:5). V drugem polčasu so ormožani prednost še povišali in z zmago potrdili prvo mesto v končnici za obstanek.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala pri Slovanu, izolska pa bo gostila Sviš Ivančno Gorico. Obe tekmi bosta v petek, 28. marca.