28. 3. 2014

Istrabenz Plini Izola - Sviš 22:21 (10:11)

Izolani so dosegli drugo zmago v končnici za obstanek v 1. NLB Leasing ligi za moške. V tretjem krogu so Primorci pred domačim gledalci tesno premagali Sviš iz Ivančne Gorice z 22:21 (10:11).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - SVIŠ IVANČNA GORICA 22:21 (10:11)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 150, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Istrabenz Plini Izola: Jelovčan, Kevič, Vidic 6, Jurič 5, Smolnik 5 (3), Božič 2 (1), Čosić 4, Redić, Vuković, Zorič-Stepančič.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanović, Slapničar, Sendelbah 1, Sašek 5, Zavodnik 4, Tomič 5 (1), Stopar 5, Muhovec 1, Pekolj, Zidar.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 4 (4), Sviš Ivančna Gorica 1 (1).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 4 minute, Sviš Ivančna Gorica 4 minute.

Izolski rokometaši so tokrat doma gostili zadnjeuvrščeno ekipo spodnjega dela državnega prvenstva in v razburljivi tekmi po zaostanku ob polčasu na koncu prišli do tesne zmage. Z njo so se povzpeli na tretje mesto skupine od 7. do 12. mesta.

V prvem polčasu si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti, ekipi sta se ves čas izmenjavali v vodstvu, na koncu so na odmor z zadetkom prednosti odšlo gosti (11:10). V drugem delu se ritem igre ni bistveno spremenil, gostitelji so sredi polčasa sicer prišli do dveh golov prednosti.

Toda Sviš iz Ivančne Gorice se je hitro vrnil v igro. Napeto je bilo vse do konca: nazadnje je bil izid izenačen pri 19:19, minimalno prednost pa so domači zadržali do konca.

Najboljši strelec izolske ekipe je bil Aleš Vidic s šestimi zadetki, pri gostih pa so trije rokometaši, Klemen Sašek, Miha Tomič in Simon Stopar, dosegli po pet golov.

Ekipa Istrabenz Plini Izola bo v 4. krogu DP 12. aprila ob 19. uri gostovala pri Krškem, Sviš pa bo dan prej ob 19.30 gostoval pri Jeruzalemu v Ormožu.