31. 5. 2014

Kiel po zmagi proti Veszpremu prvi finalist zaključnega turnirja evropske lige prvakov

Rokometaši nemškega Kiela so v prvi polfinalni tekmi sklepnega turnirja lige prvakov v Kölnu premagali madžarski Veszprem z 29:26 (13:13). Kiel bo tako v nedeljo, 1. junija, ob 18. uri igral v velikem finalu, Veszprem pa na tekmi za tretje mesto (ob 15.15).

VESZPREM - KIEL 26:29 (13:13)

Köln - Lanxess Arena, gledalcev: 20.000, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Slovenija).

Veszprem: Fazekas, Alilović, Vilovski 2, Gulyas 1, G. Ivancsik 2, Schuch, T. Ivancsik 1, Ruesga 3, Ilić 5 (3), Mocsai, Nagy 4, Jamali, Ugalde 4, Rodriguez 2, Terzić, Sulić.

Kiel: Sjöstrand, Palicka, Toft Hansen 1, Sigurdsson 6, Sprenger 2, Wiencek 3, Ekberg 3, Zeitz 1, Jallouz, Palmarsson 7, Klein, Jicha 4, Vujin 2.

Sedemmetrovke: Veszprem 3 (3), Kiel 2 (0).

Izključitve: Veszprem 6 minut, Kiel 10 minut.

Rdeči karton: Sulić (Veszprem, 43. minuta).

Trikratni zmagovalec najbolj imenitnega klubskega tekmovanja iz Kiela se je sedmič uvrstil v veliki finale, v nedeljo pa se bo za končno prvo mesto pomeril z zmagovalcem špansko-nemškega dvoboja Barcelona - Flensburg, ki se bo v razprodani Lanxess Areni v Kölnu danes pričel ob 18. uri.

Veszprem je v zadnjih letih vložil enormna denarna sredstva v svoj rokometni pogon, v tej sezoni pa se po uvrstitvi na sklepni turnir ni prebil do velikega finala, svojega drugega po sezoni 2001/02, ko je moral priznati premoč nemškemu Magdeburgu. Papirnati favorit polfinalnega dvoboja iz Madžarske je narekoval ritem igre v prvi polovici tekme in si v 21. minuti priigral tri gole prednosti (11:8), a jo je trdovratna nemška ekipa le tri minute pozneje ujela in izenačila na 11:11.

V drugem polčasu je 19-kratni nemški prvak, ki ga vodi Islandec Alfred Gislason, pokazal svojo moč in imel vajeti igre trdno v svojih rokah. Kiel je vseskozi vodil s prednostjo dveh do štirih golov ter tekmo zanesljivo pripeljal do končne zmage.

V nemški ekipi sta bila najbolj učinkovita Aron Palmarsson s sedmimi in Gudjon Valur Sigurdsson s šestimi zadetki, v madžarski pa je Momir Ilić dosegel pet golov.