21. 8. 2014

Slovenski kadeti na prvi tekmi na svetovnih igrah mladih na Kitajskem nadigrali Tunizijo s 33:12

Na svetovnih igrah mladih v Nandžingu na Kitajskem je moška kadetska reprezentanca Slovenije tekmovanje začela z visoko zmago. Slovenski kadeti so na prvi tekmi v skupini B premagali reprezentanco Tunizije kar z 21 goli razlike - končni rezultat je bil 33:12 (18:4).

SLOVENIJA - TUNIZIJA 33:12 (18:4)

Nandžing - Športna dvorana JSC Gymnasium, sodnici: Laurell in Engberg (obe Švedska).

Slovenija: Kastelic (6 obramb), Urbič (11 obramb), Rašo 1, Stojnič, Kavčič 5, Kikanovič 1, Janc 4 (1), Prevolnik 3, Kotar, Malus 4, Sokolič 3, Beđeti 2, Marguč 10 (7), Cvetko.

Tunizija: Saadallah (3 obrambe), Hamed (6 obramb), Ben Dhia 4, Ghachem 3, Ayari 1, Memmich, Zouaoui 1, Haj Romdhane 1, Amor, Ben Abdallah, Mzoughi, Ben Chikh, Ben Araar 2, Bouteffaha.

Sedemmetrovke: Slovenija 8 (8), Tunizija 3 (0).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Tunizija 18 minut.

Ekipa slovenskega selektorja Janija Klemenčiča je v prvem krogu v skupini B v Nandžingu zlahka nadigrala reprezentanco Tunizije (33:21). Naslednjo tekmo bodo slovenski kadeti odigrali v petek, 22. avgusta, ko se bodo srečali z reprezentanco Katarja.

Na tekmi med Slovenijo in Tunizijo je šlo za igre mačke z mišjo, na kateri so naši mladi rokometaši brez težav z visoko razliko premagali Tunizijce. Že po manj kot šestih minutah je Slovenija vodila s 6:0, nasprotniki pa so prvi gol dosegli šele v deveti minuti.

V trinajsti minuti so imeli slovenski kadeti spet pet zadetkov prednosti (8:3). Nato so Slovenci med 15. in 26. minuto dosegli sedem zaporednih golov, ob tem niso dobili nobenega in pred koncem prvega polčasa so vodili že za dvanajst (15:3).

Tudi zadnje minute prvega polčasa so pripadle našim kadetom, saj so ga dobile kar z 18:4. Enako razmerje na igrišču je bilo tudi na začetku drugega polčasa in po slabih devetih minutah igre je Slovenija vodila že z nedosegljivo razliko 18 zadetkov (23:5).

Slovenija si je prvič priigrala dvajset zadetkov prednosti v 54. minuti, ko je bil rezultat 30:10. Najvišja razlika v korist slovenske reprezentance je znašala 22 golov - v 58. minuti je bilo 33:11.

Za Slovenijo so največ golov dosegli Gal Marguč (10), Aleks Kavčič (5), Blaž Janc in Jaka Malus (po 4), za Tunizijo pa Marwen Ben Dhia (4) in Oussama Ghachem (3).

V skupini B je bila na prvi tekmi reprezentanca Katarja boljša od Tunizije s 26:23 (11:13). V skupini A sta bili dosedaj prav tako odigrani dve tekmi: najprej je Egipt premagal Norveško z 28:27 (14:11), nato pa je bila Norveška uspešnejša od Brazilije s 33:31 (19:15).