29. 11. 2014

Slovenj Gradec 2011 - Riko Ribnica 25:22 (11:13)

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so v 12. krogu v 1. NLB Leasing ligi pred domačimi gledalci premagali favorizirano ekipo Riko Ribnica. Tekma se je končala z rezultatom 25:22 (11:13).

SLOVENJ GRADEC 2011 - RIKO RIBNICA 25:22 (11:13)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, gledalcev: 450, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Turnšek (Celje).

Slovenj Gradec 2011: Humek, Ošlovnik, Voršič 1, Zbičajnik 1, Čivčič 1, Ovniček 3, Doberšek 5, Levc, Štefančič 2, Kobold 2, Poklič 5, Soldo, Plešej, Podstenšek 1, Štumpfl 1.

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 8, Fink 3, Atanasov, Grebenc, Henigman, Skušek 1, Andoljšek, Pucelj 3, Pahulje, Nosan 4, Markovič 3, Batinič, Košmrlj.

Korošci so dosegli šesto zmago, na kolena pa so položili ambiciozne tekmece iz Ribnice, ki se spogledujejo s četrtim mestom, ki vodi v polfinale. Rokometaši iz dežele suhe robe so po dvanajstih krogih na petem mestu, za četrtouvrščenimi Trebanjci pa zaostajajo za dve točki.

V prvem polčasu so na parketu prevladovali izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša, ki so po prvem polčasu vodili s 13:11. Toda druga polovica tekme je bila domena varovancev Sebastjana Soviča, ki so tekmo povsem postavili na glavo in na koncu nekoliko nepričakovano osvojili obe točki.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Jure Doberšek in Franci Poklič s po petimi goli, Patrik Leban je za gostujočo dosegel osem zadetkov.

Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu gostila ormoški Jeruzalem, zasedba iz Slovenj Gradca pa bo gostovala v Krškem. Obe tekmi bosta na sporedu v soboto, 6. decembra. (sta)