20. 12. 2014

Sevnica - Urbanscape Loka 27:27 (12:16)

Edina tekma v 15. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške, ki se je končala brez zmagovalca, je bila odigrana v Sevnici. Domača Sevnica in Urbanscape Loka sta se razšla z rezultatom 27:27 (12:16).

SEVNICA - URBANSCAPE LOKA 27:27 (12:16)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 150, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Brecelj (Ajdovščina).

Sevnica: Brglez, Gerčar, Krnc, Djurdjević 10 (6), Brglez, Cigler, Gorenjak 1, Novšak, Kuhar, Brilej 9 (2), Bezgovšek, Gjerek 4, Pernovšek, Suholežnik 1, Mrgole, Fižuleto 2.

Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 2, Rakovec, Šibanc 6, Lapajne 9 (4), Kavčič, Štremfelj, Korošec, Čebron, Cingesar, Bradeško 3, Dolenec 3, Rant 1, A. Vrbinc, Rebič, Setnikar 3.

Sedemmetrovke: Sevnica 10 (8), Urbanscape Loka 7 (4).

Izključitve: Sevnica 22 minut, Urbanscape Loka 14 minut.

Rdeči karton: Djurdjević (Sevnica, 55. minuta).

Gorenjci so v Sevnico prišli kot favoriti, na koncu pa se iz nje vračajo s polovičnim izkupičkom. Tekma je bila zelo bojevita - Sevnica je imela kar 22, Urbanscape 14 minut izključitev - in do zadnjega sodnikovega žvižga izenačena.

Do 38. minute je kazalo na zanesljivo zmago gostov, ki so si priigrali pet golov prednosti (20:15), a so gostitelji v naslednjih osmih minutah naredili delni izid 5:0 in izenačili na 20:20.

V razburljivi končnici je bolje kazalo Sevničanom, ki so z dvema zaporednima goloma Klemna Brileja povedli s 27:26, drugo zmago pa jim je po zadeti sedemmetrovki "izmaknil" Lan Lapajne, z devetimi goli tudi najbolj učinkovit igralec škofjeloške ekipe.

V domači je Miloš Djurdjević dosegel deset, Brilej devet zadetkov, slednji je v izdihljajih tekme tudi zapravil sedemmetrovko za tesno zmago.

Državno prvenstvo se bo zavoljo svetovnega prvenstva v Katarju nadaljevalo februarja prihodnje leto. Sevniška ekipa bo v prihodnjem krogu 13. februarja gostovala v Ljubljani, zasedba iz Škofje Loke pa bo dan kasneje gostila Maribor. (sta)