19. 12. 2015

Sevnica - Istrabenz Plini Izola 29:21 (14:10)

Po 15. krogu v 1. NLB Leasing ligi Sevničani niso več zadnji na prvenstveni lestvici. V domači dvorani so bili boljši od ekipe Istrabenz Plini Izola z 29:21 (14:10) in osvojili drugi par točk v letošnji ligi.

SEVNICA - ISTRABENZ PLINI IZOLA 29:21 (14:10)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 50, sodnika: Nahtigal (Ljubljana), Deržek (Ajdovščina).

Sevnica: Leben, Brglez, Ranevski 5, Gorenjak 6, Brečko 5, Ž. Krnc, Kadilnik, Cigler, Mrgole, J. Krnc, Gruškovnik 11 (4), Kuhar, Brilej 1, Bezgovšek, Flisek, Kolman.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Logar, Jurić, Čolić 3 (2), Božič 6, Zorić-Stepančič 1, Selišnik 3, Žgavec 1, Kecman 2, Vuković 1, Velkavrh 3, Konig, Madžarevič 1.

Sedemmetrovke: Sevnica 4 (4), Istrabenz Plini Izola 4 (2).

Izključitve: Sevnica 10 minut, Istrabenz Plini Izola 10 minut.

Sevničani so dočakali drugo zmago v državnem prvenstvu. Po domačem zmagoslavju nad sosedi iz Dobove v tretjem krogu ligaškega tekmovanja so na kolena položili še Izolčane. Posavci so z zmago prepustili zadnje mesto Ljubljančanom, medtem ko Primorci ostajajo na enajstem mestu z osmimi točkami.

Do rezultata 9:9 v 24. minuti si nobena ekipa ni uspela priigrati več kot gola prednosti. Končnica prvega dela igre pa je pripadla Sevničanom, ki so po delnem rezultatu 3:0 najprej povedli z 12:9 (26. minuta), v predzadnji minuti prvega polčasa pa prvič za štiri (14:10).

V drugem polčasu so imeli domači rokometaši ves čas prednost od treh do petih golov. Po vodstvu s 23:20 v 53. minuti so naredili delni rezultat 4:0, povedli s 27:20 v 56. minuti in dokončno zlomili odpor gostov iz Izole.

V sevniški ekipi sta bila najbolj učinkovita Matic Gruškovnik z enajstimi in Jure Gorenjak s šestimi goli. V izolski zasedbi je Peter Božič dosegel šest zadetkov.

Državno prvenstvo se bo nadaljevalo 6. februarja prihodnje leto. Sevniška ekipa bo gostovala v Dobovi, izolska pa bo gostila velenjsko Gorenje.