21. 3. 2015

Urbanscape Loka - Krško 35:20 (14:12)

Igralci ekipe Urbanscape Loka so na tekmi 21. kroga v 1. NLB Leasing ligi gostili zadnjeuvrščeno Krško. Škofjeločani so po pričakovanju zmagali s 35:20 (14:12) in devetič zmagali v letošnji sezoni.

URBANSCAPE LOKA - KRŠKO 35:20 (14:12)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 200, sodnika: Škvarč (Ribnica) in Turnšek (Celje).

Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 3, Rakovec 1, Šibanc, Lapajne 1, Kavčič 2, Štremfelj 1 (1), Korošec, Čebron 1, Cingesar 8, Bradeško 5, Dolenec 1, Rant 1, Rebič 6, Setnikar 5 (2), A. Vrbinc.

Krško: Supančič, Polutnik, Perko 1 (1), Dular, Ban 4 (3), Rozman 1, Škafar, Sobotič 2, Kozole, Kastelic 2, Sintič 3, Hriberšek 2 (1), Sendelbah 1, Glaser 1, Zoran 1, Vovk 2, Glogovšek.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 5 (3), Krško 5 (5).

Izključitve: Urbanscape Loka 2 minuti, Krško 10 minut.

Gorenjska zasedba je po pričakovanju zmagala, odpor zadnjeuvrščenega in že odpisanega Krškega pa je zlomila šele v drugi polovici tekme.

V prvem polčasu je bila tekma izenačena, izbranci domačega trenerja Roberta Bradeška nikakor niso znali uveljaviti svoje premoči, tako da so na velik odmor odšli s prednostjo dveh golov. V drugi polovici tekme je bila tekma "enosmerni promet" proti golu zasedbe iz Posavja, ki je v drugem polčasu prejela kar 21 golov, dosegla pa le osem.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Mario Cingesar z osmimi, v gostujoči pa David Ban s štirimi goli.

Škofjeloška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, ekipa iz Krškega pa bo gostila ljubljanski Slovan. Obe tekmi bosta v soboto, 28. marca.