28. 3. 2015

Istrabenz Plini Izola - Sevnica 26:20 (12:9)

Tekmo 22. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške med kluboma, ki sta blizu dna prvenstvene lestvice, je dobila ekipa Istrabenz Plini Izola. Izolani so doma nadigrali Sevnico s šestimi goli razlike - bilo je 26:20 (12:9).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - SEVNICA 26:20 (12:9)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 500, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Istrabenz Plini Izola: Vončina, Jurič, Madžarević 1, Čolić, Božič 8 (1), Zorič-Stepančič 2, Žgavec, Čosić 4, Vuković 3, Gomezelj, Velkavrh 6, Redžić 2, Žajdela, Kević, Batič.

Sevnica: Brglez, Gerčar, Ž. Krnc, Djurdjević 3 (3), Brglez, Cigler, Gorenjak 3, Kuhar 3, Brilej 1, Bezgovšek, Gjerek 3, Pernovšek, Župevc, J. Krnc, Mrgole, Fižuleto 3, Brečko 4.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 1 (1), Sevnica 4 (3).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 6 minut, Sevnica 4 minute.

Edini slovenski obalni prvoligaš je dosegel šesto zmago v državnem prvenstvu in za dve točki prehitel Sevnico, ki je zdrsnila na 12. mesto v 14-članski ligi. Gostitelji so porazno odprli tekmo, kajti Sevničani so po pičlih šestih minutah vodili kar s 5:0.

A nato so Primorci vendarle dvignili raven svoje igre, predvsem odločno pa so odigrali v zadnjih desetih minutah prvega polčasa. Takrat so zaostanek s 6:8 po delnem izidu 6:0 spremenili v vodstvo z 12:8.

Izbranci domačega trenerja Boruta Hrena v nadaljevanju niso več tako nihali. Vseskozi so bili v rezultatski prednosti, po delnem izidu 5:0 med 50. in 54. minuto pa je bilo docela jasno, da bosta točki ostali na Kraški ulici.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Peter Božič z osmimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Blaž Vončina, ki je zbral 15 obramb. Goran Brečko je za sevniško zasedbo dosegel štiri gole.

Zasedba iz Sevnice bo v prihodnjem krogu v soboto, 11. aprila, gostila trebanjski Trimo, izolska zasedba pa bo dan kasneje gostovala v Mariboru.