25. 4. 2015

Sviš Ivančna Gorica - Jeruzalem Ormož 24:25 (11:12)

Sviš se poslavlja od tekmovanja v 1. NLB Leasing ligi za moške in se seli v 1. B ligo. V 25. krogu je doma izgubil proti Jeruzalemu Ormožu s 24:25 (11:12) in ostaja na 13. mestu s tremi točkami zaostanka za Sevnico.

SVIŠ IVANČNA GORICA - JERUZALEM ORMOŽ 24:25 (11:12)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ, gledalcev: 100, sodnika: Backović (Ljubljana) in Žitnik (Trebnje).

Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Tekavec, Nered 3, Potokar, Marušič 8 (4), Zavodnik 2, S. Stopar 4, Pekolj, Košir, Kalabić, Slapničar, Marinčič 2, Kristan, G. Stopar 3 (1), Bučar 2, Košir.

Jeruzalem Ormož: T. Cvetko, Kolmanič, Bogadi 1, Radujković 2, Čudič 3, Gregorc 7 (4), Lukman, Grizold, Kocbek 8, Balent, Kociper, Mesarič 4, Levak, Petrovič, Rajšp, Kirič.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 6 (5), Jeruzalem Ormož 6 (4).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 12 minut, Jeruzalem Ormož 12 minut.

Ivančna Gorica je po današnjem porazu proti ormoški zasedbi zapravila vse možnosti za obstanek v družbi najboljših. Sevnica ji je krog pred koncem rednega dela državnega prvenstva ušla na nedosegljive tri točke prednosti, kar pomeni, da dolenjska zasedba skupaj z moštvom iz Krškega nazaduje v 1. B SRL.

Gostitelji so dobro začeli, po enajstih minutah so povedli s 7:4, a so jih "vinarji" hitro ujeli. Gosti so učinkovito predstavo prikazali med 23. in 28. minuto, ko so povedli z 12:9.

V nadaljevanju je bila tekma zelo izenačena in turbulentna, v razburljivi končnici pa je Gašper Stopar v zadnji minuti izenačil na 24:24, gostiteljem pa je točko "izmaknil" Siniša Radujković, ki je postavil končni izid 25:24.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Jure Kocbek z osmimi in Jan Gregorc s sedmimi goli, v poraženi pa sta Tine Marušič dosegla osem in Simon Stopar štiri zadetke.

Zasedba iz Ormoža bo v zadnjem krogu gostila Riko Ribnico, Ivančna Gorica pa bo gostova v Izoli. Obe tekmi bosta v sredo, 6. maja.