20. 7. 2015

Remi in poraz starejših kadetov na gostovanju pri Hrvaški

Starejši kadeti, ki se pripravljajo za nastop na avgustovskem svetovnem prvenstvu v Rusiji, so včeraj in danes odigrali prijateljski tekmi s hrvaškimi vrstniki, ki se bodo ravno tako udeležili SP. Prvo tekmo so naši izgubili, druga pa se je končala brez zmagovalca.

Obe tekmi sta bili izjemno izenačeni, bližje zmagi pa so bili varovanci trenerja Janija Klemenčiča danes, saj so ob polčasu vodili s 14:11. V obeh dvobojih je slovenski trener priložnost ponudil vsem igralcem in enakovredno razdelil minutažo. Na prvi tekmi, na kateri so naši sicer zapravili kar tri sedemmetrovke, je blestel Blaž Janc, ki je bil najbolj učinkovit tudi na drugi tekmi. Slovenci bodo s pripravami nadaljevali v Slovenj Gradcu, od peta, 31. julija, do nedelje, 2. avgusta, pa jih čaka nastop na turnirju v Velenju, kjer se bodo merili z Argentino, Egiptom in Alžirijo.