5. 9. 2015

Krka - Istrabenz Plini Izola 31:21 (17:13)

Novo tekmovalno sezono 2015/16 v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Krke začeli z visoko zmago. Novomeščani so pred domačimi gledalci premagali ekipo Istrabenz Plini Izola z desetimi goli razlike - bilo je 31:21 (17:13).

KRKA - ISTRABENZ PLINI IZOLA 31:21 (17:13)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 250, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).

Krka: Brajer, Jeraj, Rašo 1, Jurečič 2, Lavrič 2, Didovič 3 (1), Okleščen 5, Bevec, Pršina, Irman 1, Jakše 2, Kovačič 1, Papež 8 (3), Orlič 2, Adamčič 1, Klobčar 3.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Jurič 1, Čolić, Gjerek 1, Božič 5 (2), Stepančič 3, Selišnik, Žgavec 1, Čosić 2, Kecman 4, Vuković, Gomezelj, Velkavrh 4, Konig, Madžarevič.

Sedemmetrovke: Krka 4 (4), Istrabenz Plini Izola 4 (2).

Izključitve: Krka 6 minut, Istrabenz Plini Izola 10 minut.

Novomeška ekipa je zanesljivo zmagala na premierni tekmi državnega prvenstva v sezoni 2015/16. Primorska zasedba iz Izole se ji je enakovredno upirala le v prvem polčasu, druga polovica tekme pa je minila v absolutni prevladi ekipe iz dolenjske prestolnice.

Do 20. minute je bil izid dokaj izenačen (11:9). Toda v zadnjih desetih minutah prvega dela tekme so izbranci domačega trenerja Mirka Skoka zaigrali bolj odločno in si na polčasu priigrali štiri gole prednosti (17:13).

V začetku drugega polčasa so gostitelji zaigrali zelo prepričljivo, že po petih minutah pa so prednost povišali na 21:13. Po vodstvu z osmimi goli prednosti so Novomeščani razrešili vse dvome o zmagi, na koncu pa slavili kar z desetimi goli prednosti.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Jernej Papež z osmimi in Grega Okleščen s petimi goli, v gostujoči pa je Peter Božič dosegel pet zadetkov.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, izolska pa gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 12. septembra.