5. 9. 2015

Slovenj Gradec 2011 - Urbanscape Loka 28:28 (12:16)

Edina tekma, ki se je v prvem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške končala z neodločenim rezultatom, je bila v Slovenj Gradcu. Domača ekipa in Urbanscape Loka sta se razšli z 28:28 (12:16).

SLOVENJ GRADEC 2011 - URBANSCAPE LOKA 28:28 (12:16)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, gledalcev: 350, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žitnik (Trebnje).

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Humek, Orter, Zbičajnik, Banfro, Suholežnik 1, Doberšek,G. Levc, V. Levc 4 (1), Hartman 2, Voršič 2, Kobold 1, Krevs, Poklič 6 (3), Malus 10, Soldo.

Urbanscape Loka: Rakovec 1, Šibanc 2, Gartner 2 (2), Jenko-Bogdanič 5, Kavčič 4, Štrempfelj, Korošec, Dolenec 4, Cingesar 3, Bradeško 1, Pajntar, Rant, Bergant, Rebič, Kete 6, Vrbinc.

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 5 (4), Urbanscape Loka 4 (2).

Izključitve: Slovenj Gradec 2011 8 minut, Urbanscape Loka 2 minuti.

Rdeči karton: V. Levc (Slovenj Gradec 2011, 60. minuta).

Gorenjskim rokometašem se je na Koroškem nasmihala zmaga, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so zaigrali preveč medlo. To so so gostitelji s pridom izkoristili in v sami končnici iztržili neodločen izid (28:28).

Uvod tekme v Slovenj Gradcu je minil v izenačeni igri, nato pa so gostje pod vodstvom trenerja Bojana Čotarja med deseto in 16. minuto naredili delni izid 6:0 in povišali na 11:6. V nadaljevanju so zatrli domače poskuse po prevratu, tako da so si na polčasu priigrali štiri gole prednosti (16:12).

Izbranci gostujočega trenerja Bojana Čotarja so v drugi polovici tekme imeli gostitelje pod nadzorom in si že v četrti minuti nadaljevanja priigrali zalogo sedmih golov (19:12). Še v 53. minuti so vodili za sedem golov (28:21), nato pa je sledil neverjeten preobrat.

Škofjeločani so v končnici tekme vidno popustili, gostitelji pa so iz minute v minuto vse bolj dihali za ovratnik gostom. To se jim je obrestovalo in dvajset sekund pred koncem je Franci Poklič izenačil na 28:28.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Jaka Malus z desetimi in Franci Poklič s šestimi goli, v gostujoči pa je Andraž Kete dosegel šest, Tim Jenko-Bogdanič pa pet zadetkov.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostila Koper 2013, ekipa iz Škofje Loke pa bo gostila velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v soboto, 12. septembra.