5. 9. 2015

Koper 2013 - Trimo Trebnje 31:26 (15:13)

Novinci v prvoligaški konkurenci, rokometaši ekipe Koper 2013, so v prvem krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli prvo zmago. Koprčani so bili v domači dvorani Bonifika boljši z 31:26 (15:13).

KOPER 2013 - TRIMO TREBNJE 31:26 (15:13)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 700, sodnika: Kavalar in Leskovec (oba Celje).

Koper 2013: Ponikvar, Grzentič 5, Vlah 2, Krečič 8, Matijaševič, Gašperšič, Vran, Moljk, Gorela, Zugan 2, rapotec 7 (1), Smolnik 2 (1), Sokolič, Marić, Ravlija, Bratković 3 (2).

Trimo Trebnje: Djurdjević 1, Florjančič 3, Vencelj, Skol 6 (4), Kotar, Sušin 3, Željko, Udovič 4, Sašek 2, M. Grandovec, Mlakar, T. Grandovec 7, Mikec, Brana, Urbič.

Sedemmetrovke: Koper 2013 6 (4), Trimo Trebnje 4 (4).

Izključitve: Koper 2013 8 minut, Trimo Trebnje 2 minuti.

Koprčani so se "ekspresno" vrnili na prvoligaško sceno, v prvi tekmi v družbi najboljših v sezoni 2015/16 pa odvzeli skalp favoriziranim Trebanjcem. Gostje so minulo sezono končali na visokem četrtem mestu in celo igrali v polfinalu končnice državnega prvenstva.

Primorci so sijajno odigrali prvo polovico tekme, po izenačenju na 10:10 v 18. minuti so v nadaljevanju naredili delni izid 3:0. Tri gole zaloge so praktično držali vse do konca prve polovice tekme, ki so ga končali s prednostjo dveh golov (15:13).

Izbranci nekdanjega slovenskega reprezentanta Zorana Jovičića so se v še lepši podobi predstavili v drugem polčasu, saj so v 41. minuti povedli s 23:15. V 50. minuti so vodili že s 27:18, najvišjo razliko pa so si priigrali dve minuti kasneje, ko je bilo 29:19.

V domači ekipi se je izkazal vratar Jure Vran, ki je zbral kar 20 obramb, v napadu pa sta blestela Grega Krečič z osmimi in Uroš Rapotec s sedmimi goli. Rok Skol je za Trebanjce dosegel šest zadetkov.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, trebanjska pa bo gostila Slovan. Obe tekmi bosta v soboto, 12. septembra.