12. 9. 2015

Dobova - Krka 34:32 (15:16)

Dobova, ki se je po skoraj desetletju in pol vrnila v prvo ligo, si je v drugem krogu priigrala prvo zmago. Povratniki v 1. NLB Leasing ligo so pred domačimi navijači spravili na kolena favorizirano Krko s 34:32 (15:16).

DOBOVA - KRKA 34:32 (15:16)

Dobova - Športna dvorana, gledalcev: 250, sodnika: Cvetko in Štrigl (oba Velenje).

Dobova: Vojin 2, Miklavčič 8, Zafran 1, Rožman, Humek, Fajfar, J. Baznik, Toporišič, T. Baznik, Kučič 6, Supančič, Koprivc 7, Ferkulj 6, Mlakar, Hotko 4, Blaževič.

Krka: Brajer, Jeraj, Rašo, Jurečič 12, Lavrič 3, Didović 4, Okleščen 3, Bevec, Pršina, Irman, Jakše, Kovačič 1, Papež 8, Orlič 1, Adamčič, Klobčar.

Sedemmetrovke: Dobova 5 (4), Krka 10 (8).

Izključitve: Dobova 8 minut, Krka 10 minut.

Tekma je bila zelo izenačena, nobena ekipa pa si ni priigrala več kot dva gola prednosti. Toda v zadnjih petnajstih minutah so škarje in platno imeli v rokah domači rokometaši.

V 57. minuti so si varovanci trenerja Aleša Sirka priigrali dva gola prednosti (28:26). Vse do konca tekme so ubranili prednost, čeravno so jim novomeški rokometaši vseskozi dihali za ovratnik in skušali uprizoriti preobrat, a prvi točki v sezoni 2015/16 so osvojili igralci Dobove.

V zmagoviti ekipi je blestel Tomaž Miklavčič, ki je dosegel osem golov, enega manj pa je prispeval Luka Koprivc. V gostujoči je bil strelsko najbolj razpoložen Jan Jurečič z 12 zadetki, osem jih je prispeval Jernej Papež.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostila mariborski Branik, Dobova pa bo gostovala v Sevnici. Obe tekmi bosta v soboto, 19. septembra.