12. 9. 2015

Istrabenz Plini Izola - Sevnica 22:20 (11:10)

Igralci ekipe Istrabenz Plini Izola so v drugem krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli prvo zmago. Po uvodnem porazu v Novem mestu so na domačem igrišču vzeli mero Sevničanom z 22:20 (11:10).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - SEVNICA 22:20 (11:10)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 350, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Žitnik (Trebnje).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Jurić 1, Čolić, Gjerek 3, Božič 7 (2), Stepančič 2, Selišnik, Žgavec, Čosić 1, Kecman 2, Vuković, Velkavrh 6 (2), Konig, Matijašević, Madžarevič.

Sevnica: Leben, Brečko 4, Ž. Krnc 2, Zagode 2, Brglez, Gorenjak 5, Župevc, Grušovnik 1, Kuhar, Brilej 3, Bezgovšek, Flisek, J. Krnc, Ranevski 3.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 5 (4), Sevnica 1 (0).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 8 minut, Sevnica 4 minute.

Rdeči karton: Žgavec (Istrabenz Plini Izola, 59. minuta).

Tekma je bila izjemno izenačena, tehtnica se je nagibala na eno ali drugo stran, v prvi polovici tekme pa si nobena ekipa ni priigrala več kot gol prednosti. Začetek druge polovice tekme je minil v znamenju domačih rokometašev, ki so si dvakrat priigrali dva zadetka prednosti (13:11 in 14:12).

Toda gostje iz Sevnice so jih hitro ujeli in v 41. minuti znova povedli (14:15). V izjemno razburljivi končnici so odločale malenkosti, kanček več preudarnosti pa je bilo na strani domačih rokometašev. Zadnja žeblja v sevniško krsto sta v zadnjih dveh minutah zabila Peter Božič in Elvin Čosić.

V domači zasedbi sta bila strelsko najbolj učinkovita Božič z devetimi in Andraž Velkavrh s šestimi goli. V sevniški zasedbi je Jure Gorenjak dosegel pet, Goran Brečko pa štiri zadetke.

Izolska ekipa bo v petek, 18. septembra, gostovala v Velenju, sevniška pa bo dan kasneje gostila Dobovo.