12. 9. 2015

Celje Pivovarna Laško - Jeruzalem Ormož 35:23 (14:11)

Aktualni državni prvaki iz Celja so v drugem krogu v 1. NLB Leasing ligi drugič zmagali. V domači dvorani Zlatorog so Celjani visoko premagali Jeruzalem Ormož z rezultatom 35:23 (14:11).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - JERUZALEM ORMOŽ 35:23 (14:11)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 1000, sodnika: Šebek (Krško) in Škvarč (Ribnica).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Blagotinšek 1, Ivić 5, Babarskas 1, Razgor 6, Marguč 2, Poteko 3, Potočnik 1, Zarabec, Kodrin 2, Fižuleto 4 (1), Dobelšek 1, Pešić, Mlakar 3, Žvižej 5.

Jeruzalem Ormož: Šutalo, Balent, Kavčič 1, Horvat 1, Bogadi 1, Radujkovič 3, Čudič 8 (4), Veselko 1, Grizolt, Kocbek 2, Kosi 1, Ozmec, Mesarič 2, Petrovič, Cirar 1, Kolmanič 2.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (1), Jeruzalem Ormož 4 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10 minut, Jeruzalem Ormož 12 minut.

Celjani so pričakovano osvojili drugi par točk v državnem prvenstvu. "Vinarji" iz Ormoža, ki so v uvodnem krogu nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo premagali v minuli sezoni tretjeuvrščene Mariborčane, so se predstavili v zelo lepi luči in navzlic slabi končnici dokazali, da njihov uvodni skalp nikakor ni bil naključen.

Državni in pokalni prvaki iz mesta ob Savinji so dokaj medlo odprli tekmo, kar so gosti izkoristili in bili v rahli rezultatski prednosti. Toda v nadaljevanju so na domačem parketu vendarle zagospodarili gostitelji in si na polčasu priigrali tri gole prednosti (14:11).

V uvodnih desetih minutah drugega dela so si izbranci trenerja Branka Tamšeta priigrali šest golov prednosti (22:16), nato pa so "eksplodirali" v zadnjih desetih minutah, ko so si priigrali tudi končno prednost 12 golov (35:23).

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit David Razgor s šestimi goli, Šime Ivić in Luka Žvižej sta prispevala po pet zadetkov. V ormoški je Bojan Čudič dosegel osem golov, od tega štiri s sedemmetrovke.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 16. septembra, gostovala v Ribnici, ormoška pa bo v soboto, 19. septembra, gostila trebanjski Trimo.