12. 9. 2015

Urbanscape Loka - Gorenje Velenje 25:27 (10:16)

Rokometaši Gorenja tudi po drugem krogu v 1. NLB Leasing ligi ostajajo neporaženi. Državni podprvaki iz Velenja so gostovali v Škofji Loki in zmagali proti ekipi Urbanscape Loka s 27:25 (16:10).

URBANSCAPE LOKA - GORENJE VELENJE 25:27 (10:16)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 250, sodnika: Knez (Ajdovščina) in Košir (Ribnica).

Urbanscape Loka: Rakovec, Šibanc, Gartner 4, Jenko-Bogdanić, Kavčič 2, Štrempfelj, Korošec, Dolenec 2, Cingesar 2, Bradeško 4, Pajntar, Rant, Bergant, Rebič, Kete 7, M. Vrbinc 4 (3), A Vrbinc.

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović, Cehte 1, Medved 6, S. Burić 1, Ovniček, Szyba 2, Skube 8 (4), Golčar 1, Šoštarič 8, Kleč, Gams, Ratajec, Nosan, Dujmovič, Bećiri.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 3 (3), Gorenje Velenje 6 (4).

Izključitve: Urbanscape Loka 10 minut, Gorenje Velenje 8 minut.

Sprva je na tekmi v dvorani Poden v Škofji Loki kazalo na zanesljivo zmago rokometašev iz Šaleške doline. Velenjčani so si že po prvih tridesetih minutah priigrali šest golov prednosti (16:10), v začetku drugega polčasa pa so jo povišali na 17:10.

Toda izbranci novega domačega trenerja Bojana Čotarja se niso predali. V nadaljevanju so zaigrali zelo bojevito in se približali samo na gol zaostanka (21:22), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so Velenjčani vendarle izkoristili vse svoje prednosti in slavili s 27:25.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Andraž Kete s sedmimi goli, v gostujoči pa sta prednjačila Staš Skube in Mario Šoštarič, ki sta dosegla po osem zadetkov.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 18. septembra, gostila Istrabenz Pline Izolo, škofjeloška pa bo dan kasneje gostovala v Kopru.