16. 9. 2015

Krka - Maribor Branik 31:31 (14:21)

Rokometaši Krke so se v tretjem krogu v 1. NLB Leasing ligi na domačem igrišču srečali z Mariborom Branikom. Tekma v Novem mestu se je končala brez zmagovalca, končni rezultat pa je bil 31:31 (14:21).

KRKA - MARIBOR BRANIK 31:31 (14:21)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 250, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žitnik (Trebnje).

Krka: Brajer, Jeraj, Rašo, Jurečič 15 (6), Lavrič, Didović 3, Okleščen 1, Pršina, Irman 1, Jakše 3, Kovačič 1, Furdi, Papež 5 (1), Orlič, Adamčič 2, Klobčar.

Maribor Branik: Mijušković, Čudič, Kastelic, Cingesar 4 (1), Žmavc, Kaleb 7 (1), Jamnik 2, Poklar 4, Hrastnik, Fidel 4, Špende, Verdinek, Brajović 9, Štumpfl, Mišković 1.

Sedemmetrovke: Krka 9 (7), Maribor Branik 2 (2).

Izključitve: Krka 6 minut, Maribor Branik 12 minut.

Mariborski rokometaši so še vedno v veliki rezultatski krizi. Po dveh porazih proti Ormožanom v gosteh (26:33) in Ribničanom v domači dvorani Tabor (26:31) so v dolenjski prestolnici po obetavnem prvem polčasu na koncu le osvojili prvo točko v tej sezoni.

Sprva je kazalo na zanesljivo zmago izbrancev nekdanjega slovenskega selektorja Borisa Denića, ki so zagospodarili v Novem mestu in že v 13. minuti podvojili svojo prednost (8:4). V nadaljevanju so Štajerci postopoma dvigovali svojo igro in si najvišjo prednost priigrali prav ob koncu polčasa, ki so ga končali s sedmimi goli prednosti (21:14).

V drugi polovici tekme v dvorani Marof so Mariborčani vse do 50. minute nadzorovali gostitelje. Do takrat so imeli kar pet golov prednosti (29:24) in pričakovalo se je, da bodo suvereno zmagali v Novem mestu.

Toda v zadnjih desetih minutah so Mariborčani dovolili gostiteljem, da so jim zadihali za ovratnik. Novomeščani so se na krilih Jana Jurečiča v 56. minuti približali na gol zaostanka (29:30), v prelomnih trenutkih dvoboja in dramatični končnici pa je gostiteljem točko prinesel povratnik v ekipo Jernej Papež, ki je izenačil na končnih 31:31.

V dolenjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Jan Jurečič s 15 zadetki, Jernej Papež pa jih je prispeval pet. Za Maribor Branik je Vojislav Brajović dosegel osem golov, Tine Poklar pa šest.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 23. septembra, gostovala v Celju, mariborska pa bo v soboto, 26. septembra, gostila Sevnico.