16. 9. 2015

Riko Ribnica - Celje Pivovarna Laško 26:36 (15:16)

Aktualni državni prvaki iz Celja so v tretjem krogu v 1. NLB Leasing ligi gostovali pri ekipi Riko Ribnica. Derbi kroga se je končal z zmago Celjanov z desetimi goli razlike - bilo je 36:26 (16:15).

RIKO RIBNICA - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 26:36 (15:16)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Krško).

Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 3 (1), Fink 3, Atanasov, Kljun, Grebenc 7, Abrahamsberg 1, Skušek 2 (2), Knavs, Pucelj 2, Pahulje, Nosan 6, Batinič 1, Košmrlj 1.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 2, Ivić 6, Babarskas 1, Janc, Razgor 5 (1), Marguč 1, Poteko 1, Potočnik 3, Zarabec, Kodrin, Fižuleto 2, Pešić, Mlakar 4, Dobaj, Žvižej 11 (5).

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 6 (3), Celje Pivovarna Laško 6 (6).

Izključitve: Riko Ribnica 16 minut, Celje Pivovarna Laško 20 minut.

Rdeči karton: Babarskas (Celje Pivovarna Laško, 43. minuta).

Izbranci celjskega trenerja Branka Tamšeta so dobili generalko pred sobotnim uvodnim dvobojem v prenovljeni evropski ligi prvakov v Istanbulu, ko bodo igrali proti Bešiktašu. Celjani so odpor igralcev iz mesta suhe robe v osrednji tekmi tretjega kroga 1. NLB Leasing lige zlomili šele v drugi polovici tekme.

Ribničani so bili v prvem polčasu povsem enakovredni favoriziranim Celjanom. Po dobrih desetih minutah so izbranci trenerja Roberta Beguša vodili s 6:4, na polčasu pa so zaostajali za vsega en gol (15:16).

V drugi polovici tekme pa domači rokometaši niso zdržali ritma, ki so ga narekovali slovenski prvaki. V 40. minuti so Ribničani zaostajali za pet golov (19:24), tega primanjkljaja pa niso več zmogli nadoknaditi. Na koncu tekme so igrišče zapustili z zaostankom desetih golov (26:36).

Celjani so dosegli tretjo zaporedno zmago v letošnji 1. NLB Leasing ligi, saj so pred Ribničani premagali Slovana v gosteh (40:28) in doma Jeruzalem Ormož 35:23. Ribničani so doživeli prvi poraz, pred tem pa so bili uspešni na domačem igrišču proti Dobovi (38:27) in v gosteh proti Mariboru Braniku (31:26).

V celjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Luka Žvižej z 11 in Šime Ivić s šestimi goli, v ribniški je Jan Grebenc dosegel sedem, Blaž Nosan pa šest zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 23. septembra, gostila Krko, ribniška pa bo v soboto, 26. septembra, gostovala v Trebnjem.