10. 10. 2015

Slovenj Gradec 2011 - Krka 27:31 (17:15)

Tudi po šestem krogu v 1. NLB Leasing ligi ostajajo igralci ekipe Slovenj Gradec 2011 samo pri eni osvojeni točki. Tokrat so doma igrali proti Krki iz Novega mesta in izgubili s 27:31 (17:15).

SLOVENJ GRADEC 2011 - KRKA 27:31 (17:15)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Knez (Ajdovščina).

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Humek, Orter, Zbičajnik 2, Banfro, Suholežnik, Doberšek 3, G. Levc, V. Levc 5, Hartman 3, Voršič 4, Kobold, Krevs, Poklič 3 (1), Malus 7, Soldo.

Krka: Brajer, Jeraj, Rašo 2, Jurečič 5, Lavrič, Didović 5, Okleščen 3, Bevec, Pršina, Baznik, Irman 1, Jakše, Kovačič 4, Papež 6 (3), Orlič 4, Adamčič, Klobčar 1.

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 1 (1), Krka 4 (3).

Izključitve: Slovenj Gradec 2011 8 minut, Krka 6 minut.

Novomeščani so osvojili tretji par točk v tej sezoni (ob enem remiju) in se s sedmimi točkami zavihteli v zgornjo polovico lestvice. Slovenjgradčani ostajajo prikovani na dno prvenstvene lestvice z vsega eno točko, kolikor jih ima tudi ljubljanski Slovan.

Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi, najprej pa je bolje kazalo gostom, ki so v 13. minuti povedli z 9:6. Toda Korošci so v nadaljevanju izničili zaostanek in v 27. minuti povišali na +3 (16:13), polčas pa zaključili z dvema goloma prednosti (17:15).

Druga polovica tekme je minila v prevladi dolenjskih rokometašev, ki so v 38. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (20:20), dve minuti kasneje povišali na 22:20. V 54. minuti so si priigrali pet golov prednosti (27:22), lepo zalogo v zadetkih pa so zanesljivo ubranili do konca dvoboja.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Jernej Papež s šestimi goli, za poraženo pa je Jaka Malus dosegel sedem zadetkov.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Sevnici, iz Novega mesta pa bo gostila Koper 2013. Obe tekmi bosta v soboto, 17. oktobra.