10. 10. 2015

Urbanscape Loka - Dobova 27:24 (14:13)

Igralci ekipe Urbanscape Loka so se v šestem krogu v 1. NLB Leasing ligi veselili tretje prvenstvene zmage. Škofjeločani so v domači dvorani Poden premagali goste iz Dobove s 27:24 (14:13).

URBANSCAPE LOKA - DOBOVA 27:24 (14:13)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 200, sodnika: Kočevar in Klančar (oba Ribnica).

Urbanscape Loka: Rakovec, Šibanc 2, Gartner, Jenko-Bogdanić 7, Kavčič 6, Štrempfelj, Korošec, Dolenec, Cingesar 2, Bradeško, Pajntar, Rant 3, Rebič 1, Kete 4, M. Vrbinc 2, A. Vrbinc.

Dobova: Vojin 2, Miklavčič 2, Zafran, Stajnko, Rožman 2, Humek, Fajfar, Toporišič, M. Baznik, Kavčič, Kučič 2, Supančič, Ferkulj 4, Mlakar, Hotko 12 (5), Blaževič.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 2 (0), Dobova 6 (5).

Izključitve: Urbanscape Loka 6 minut, Dobova 12 minut.

Gorenjski rokometaši so pričakovano osvojili novi točki in imajo po šestem krogu sedem točk. Odpor novincev na prvoligaški sceni iz Dobove, ki ostajajo pri treh prvenstvenih točkah, pa so strli šele v drugem polčasu.

Izbranci domačega trenerja Bojana Čotarja so se v prvi polovici tekme kar mučili s tekmeci iz Posavja. Na velik odmor so Škofjeločani odšli z minimalno prednostjo enega gola (14:13).

Toda v drugem polčasu so Gorenjci vendarle uveljavili svojo moč, imeli pobudo in postopoma lomili odpor tekmecev iz Dobove. Slabih deset minut pred koncem dvoboja so si priigrali šest golov prednosti (25:19) in odločili tekmo dokončno sebi v prid.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj razpoložen Tim Jenko-Bogdanić s sedmimi, v gostujoči pa Izidor Hotko z 12 zadetki.

Zasedba iz Škofje Loke bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, Dobova pa bo gostila mariborski Branik. Obe tekmi bosta v soboto, 17. oktobra.