13. 10. 2015

Istrabenz Plini Izola - Celje Pivovarna Laško 20:25 (12:12)

Na prvi tekmi sedmega kroga v 1. NLB Leasing ligi sta se srečali ekipi Istrabenz Plini Izola in Celje Pivovarna Laško, zmagali pa so gostje iz Celja z rezultatom 25:20 (12:12). Ostalih šest tekem sedmega kroga bo na sporedu v soboto, 17. oktobra.

ISTRABENZ PLINI IZOLA - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 20:25 (12:12)

Izola - Športna dvorana, sodnika: Pirc (Hrpelje) in Colner (Krško).

Istrabenz plini Izola: Gregorič, Jurič 3, Čolič, Božič 2, Stepančič 1, Selišnik, Žgavec, Čosić 3, Kecman 2, Vončina, Vukovič, Gjerek 2, Popovič, Velkavrh 6, Konig 1, Madžarević.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Blagotinšek 1, Ivić 2, Babarskas 1, Janc 7, Razgor 3, Marguč, Poteko 1, Potočnik, Kodrin 1, Fižuleto 2, Patrianova 3, Dobelšek 2, Pešić, Mlakar 2.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 0, Celje Pivovarna Laško 3 (0).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 6 minut, Celje Pivovarna Laško 4 minute.

Celjski rokometaši, ki jih konec tedna čaka spopad z zvezdniškimi Parižani v ligi prvakov, so za ogrevanje v domačem prvenstvu nastopili že danes. V Izoli so dosegli pričakovano zmago, sedmo v sedmem nastopu, čeprav pot do nje - nastopili so tudi brez kapetana Luke Žvižeja in Mihe Zarabca - ni bila povsem brez težav.

Domači rokometaši so se izkazali za žilavega tekmeca in se dobro upirali do začetka drugega dela. Za začetek so dosegli delni izid 4:0, prednost pa obdržali ves prvi polčas. Celjani so bili tisti, ki so jih morali loviti, zaostajali so še z 10:12, na polčas pa sta ekipi odšli izenačeni (12:12).

Nadaljevanje tekme je bilo nato po celjskih željah. Nazadnje sta bili moštvi skupaj pri rezultatu 14:14, potem pa je najprej sledil celjski delni niz s 4:0 in vodstvo z 18:14.

Gostje, ki kar deset minut niso dosegli gola, so nato le zadeli za zmanjšanje zaostanka na 15:18. Toda po dveh zaporednih golih Blaža Janca so si Celjani na tekmi v Izoli prvič priborili pet golov prednosti (20:15).

Veliko razliko so aktualni državni prvaki povečali z delnim rezultatom 4:0. Serijo gostov so domači rokometaši prekinili šele v 54. minuti (17:24), po rezultatu 17:25 pa je Izola s tremi zaporednimi goli vsaj malo omilila visok poraz proti Celjanom, ki jih v nedeljo ob 17. uri v Zlatorogu čaka tekma lige prvakov proti ekipi Paris St. Germain.

Pri domačih je bil najboljši Andraž Velkavrh s šestimi goli, pri Celjanih pa Blaž Janc s sedmimi. V naslednjem krogu 1. NLB Leasing lige se bodo Celjani 24. oktobra pomerili z Dobovo, Izola pa dan prej s Trimom.