17. 10. 2015

Sevnica - Slovenj Gradec 2011 26:30 (14:14)

Slovenj Gradec 2011 je prišel do prve zmage v 1. NLB Leasing ligi v tekmovalni sezoni 2015/16. V sedmem krogu so Slovenjgradčani gostovali v Sevnici in zmagali s 30:26 (14:14).

SEVNICA - SLOVENJ GRADEC 2011  26:30 (14:14)

Sevnica - Dvorana OŠ, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Leskovec (Celje).

Sevnica: Leban, Brečko 2, Ž. Krnc, Dražetič 7, Zagode, Brglez, Gorenjak 5, J. Krnc, Grušovnik 1, Kuhar 1, Brilej, Bezgovšek, Flisek, D. Krnc, Župevc, Kolman, Ranevski 8, Praznik.

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Humek, Orter, Zbičajnik 4, Banfro, Podstenšek 1, Suholežnik, Doberšek 3, G. Levc, V. Levc 2, Hartman 4, Voršič 8 (3), Kobold, Krevs, Poklič 2 (1), Malus 6, Soldo.

Sedemmetrovke: Sevnica 1 (0), Slovenj Gradec 2011 5 (4).

Izključitve: Sevnica 10 minut, Slovenj Gradec 2011 4 minute.

Korošci so dosegli prvo zmago v tej sezoni. Po polovičnem izkupičku proti Škofjeločanom so uvodno zmago dosegli v Sevnici in pobegnili z dna lestvice, Sevničani pa so po domačem porazu ostali pri dveh prvenstvenih točkah.

Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi, v prvi polovici drugega pa se je zmaga nasmihala domači zasedbi. V 43. minuti je vodila z 22:19, nato pa je zanjo nastopil "mrk", kar so gosti s pridom izkoristili in pet minut kasneje tekmo postavili v začetno izhodišče (22:22).

V prelomnih trenutkih dvoboja je boljšo predstavo prikazala gostujoča zasedba, ki je v 54. minuti povišala na 26:24. Gostitelji so se jim dve minuti kasneje približali na 27:26, v zadnjih treh minutah pa so gostje iz Slovenj Gradca naredili delni izid 3:0 in dosegli prvo zmago v sezoni.

V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Andraž Voršič, v domači Nikola Ranevski, oba pa sta dosegla po osem golov.

Sevniška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo gostila velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v soboto, 24. oktobra.