17. 10. 2015

Krka - Koper 2013 30:29 (16:9)

Igralci Krke iz Novega mesta so v sedmem krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli četrto zmago v letošnji sezoni. Novomeščani so pred domačimi gledalci premagali Koper 2013 z golom razlike - bilo je 30:29 (16:9).

KRKA - KOPER 2013  30:29 (16:9)

Novo mesto - Dvorana Marof, sodnika: Sok (Ormož) in Žitnik (Trebnje).

Krka: Brajer, Jeraj, Rašo, Jurečič 7 (1), Lavrič, Didović 2, Okleščen 5, Pršina, Irman 2, Jakše 1, Kovačič, Furdi, Papež 7 (2), Orlič, Adamčič 2, Klobčar 4.

Koper 2013: Ponikvar, Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 4, Krečič 9, Matijaševič, Gašperšič, Moljk, Zugan, Rapotec 7 (4), Smolnik 1, Soklič 4, Marić, Ravlija, Bratković 4.

Sedemmetrovke: Krka 3 (3), Koper 2013  6 (4).

Izključitve: Krka 10 minut, Koper 2013  10 minut.

Obračun ekip iz zgornje polovice prvenstvene lestvice se je končal s tesno zmago domače Krke. Ta je dosegla četrto zmago v tej sezoni (ima še en nedoločen rezultat) in se koprski zasedbi približala na vsega eno točko.

Tekmo v Marofu so bolje začeli Novomeščani in si po pičlih desetih minutah igre priigrali vodstvo štirih golov (5:1). V nadaljevanju so še bolj oplemenitili svojo igro in v 19. minuti povišali na 9:4, najbolj udarno pa zaigrali v končnici in se na veliki odmor podali z lepo prednostjo sedmih golov (16:9).

V prvem polčasu dokaj anemični izbranci koprskega trenerja Zorana Jovičića so se v drugi polovici tekme le prebudili in se v 41. minuti približali na dva gola zaostanka (19:21), devet minut kasneje pa tekmo postavili v začetno izhodišče (23:23). A v napeti končnici jim ni uspelo uprizoriti popolnega preobrata, Dolenjci so bili vseskozi v rahli prednosti, na koncu pa so tudi osvojili obe točki.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Jan Jurečič in Jernej Papež. Oba sta dosegla po sedem golov, v gostujoči pa se je poleg Grege Krečiča, ki je dosegel devet golov, izkazala še Uroš Rapotec s sedmimi goli in vratar Jure Vran s 14 obrambami.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 23. oktobra, gostovala pri ljubljanskemu Slovanu, koprska pa bo dan kasneje gostila Sevnico.