23. 10. 2015

Trimo Trebnje - Istrabenz Plini Izola 26:26 (12:15)

V osmem krogu v 1. NLB leasing ligi za moške sta se Trimo Trebnje in Istrabenz Plini Izola razšla brez zmagovalca. Tekma v Trebnjem se je končala z rezultatom 26:26 (12:15).

TRIMO TREBNJE - ISTRABENZ PLINI IZOLA 26:26 (12:15)

Trebnje - Dvorana OŠ, sodnika: Brecelj (Ajdovščina) in Palačković (Ljubljana).

Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Zaplotnik, Djurdjević 6 (2), Florjančič 3, Murčehajić, T. Grandovec 3, Vencelj, Skol 5, Kotar 1, Sušin 5, Željko, Pernovšek, Mlakar, Mikec.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Jurić 3, Čolić, Gjerek 2, Božič 10 (3), Stepančič, Selišnik, Žgavec 1, Čosić 3, Kecman, Vuković 1, Popovič, Velkavrh 6, Konig, Madžarevič.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (2), Istrabenz Plini Izola 3 (3).

Izključitve: Trimo Trebnje 4 minute, Istrabenz Plini Izola 6 minut.

Trebanjci so bili v dvoboju z Izolčani veliki favoriti. Toda na koncu tekme pred domačimi gledalci so osvojili vsega točko, zanjo pa so se morali v končnici tekme, ko so bili že v izgubljenem položaju, pošteno potruditi.

Večji del tekme v Trebnjem je bila v prednosti primorska ekipa. Na polčasu si je priigrala tri gole prednosti (15:12), v drugem pa je nekajkrat vodila že za štiri (nazadnje pri rezultatu 24:20).

Izbranci domačega trenerja Romana Šavriča so se morali maksimalno potruditi, po delnem rezultatu 3:0 pa so se približali samo na gol zaostanka (23:24). Primorci so nato zadeli za vodstvo s 25:23, a so jih Dolenjci z dvema zaporednima goloma ujeli pri rezultatu 25:25.

V 58. minuti je za Izolo zadel Peter Božič in svoji ekipi priigral minimalno vodstvo s 26:25, v predzadnji pa je za izenačenje na 26:26 poskrbel Tevž Grandovec. V zadnjih dvajsetih sekundah so Trebanjci imeli še zadnji napad za zmago, a ga niso izkoristili, tako da je ostalo pri neodločenem izidu.

V domači ekipi (po osmih krogih ima sedem točk) je bil strelsko najbolj razpoložen Miloš Djurdjević s šestimi goli, v gostujoči (štiri točke) pa Peter Božič, ki jih je dosegel kar deset.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, izolska pa bo gostila Slovenj Gradec 2011. Obe tekmi bosta v soboto, 31. oktobra.