24. 10. 2015

Koper 2013 - Sevnica 38:25 (21:15)

Rokometaši Kopra 2013 so si v osmem krogu v 1. NLB Leasing ligi priigrali še eno zanesljivo zmago. Primorci so v domači dvorani Bonifika povsem nadigrali Sevnico in zmagali z 38:25 (21:15).

KOPER 2013 - SEVNICA 38:25 (20:15)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 700, sodnika: Svetko in Turnšek (oba Celje).

Koper 2013: Ponikvar, Vran, Dolenc 1, Grzentič 1, Vlah 2, Krečič 3, Matijaševič 3, Moljk 1, Gorela, Zugan 7 (1), Rapotec 3, Smolnik 5, Soklič 2, Marić 3, Ravlija 2 (1), Bratković 5 (2).

Sevnica: Brglez, Leben, Dražetič 1, Brečko 1, Ž. Krnc, Gorenjak 3, Grušovnik 2, Kuhar 5, Brilej 5 (2), Bezgovšek 1, Flisek 1, Kolman, J. Krnc 3, Ranevski 3, Mrgole.

Sedemmetrovke: Koper 2013 7 (4), Sevnica 2 (2).

Izključitve: Koper 2013 4 minute, Sevnica 10 minut.

Koprčani so dosegli že šesto zmago v 1. NLB Leasing ligi. Po zmagoslavjih nad tekmeci iz Trebnjega, Slovenj Gradca, Škofje Loke, Ljubljane in Ribnice so na kolena položili še Sevničane, ki so doživeli že sedmi poraz. Na dosedanjih tekmah so premagali le Dobovčane.

Sprva je kazalo na zanesljivo zmago izbrancev domačega trenerja Zorana Jovičića, ki so si že v 16. minuti priigrali lepo prednost petih golov (10:5). Toda gosti so se le dve minuti kasneje približali na 10:8.

Do 29. minute je bila tekma dokaj izenačena (17:14), gostitelji pa so v zadnji minuti naredili delni izid 4:1 in na velik odmor odšli s prednostjo šestih golov (21:15). V drugi polovici tekme so Primorci imeli vse niti igre v svojih rokah, v 39. minuti povišali na 25:17 in brez vidnih padcev v svoji igri razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Dani Zugan s sedmimi goli, vratar Jure Vran pa je zbral 16 obramb. V gostujoči sta Aleksander Kuhar in Klemen Brilej dosegla po pet zadetkov.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju, sevniška pa bo gostila ljubljanski Slovan. Obe tekmi bosta v soboto, 31. oktobra.